נתניהו: גם אם הדברים נגד דרוקר נאמרו - ניסוח לא מוצלח

נתניהו: הדברים נגד דרוקר - ניסוח לא מוצלח

‏ראש הממשלה התייחס לקריאת הליכוד להכניס לכלא את העיתונאי. נתניהו: "אני לא חסיד של הכנסת עיתונאים לכלא. זה אבסורד"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ בנימין נתניהו ורביב דרוקר
צילום: צילום: פלאש 90, יונתן זינדל

‏ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (חמישי) לקריאה של הליכוד להכניס לכלא את העיתונאי רביב דרוקר בסרטון ששיתף בפייסבוק. "אני לא חסיד של הכנסת עיתונאים לכלא. זה אבסורד וגם אם הדברים נאמרו - זה היה ניסוח מאוד לא מוצלח של דוברות", אמר.

בליכוד החריפו אתמול את המתקפה נגד פרשן חדשות 13, לאחר שידור תוכנית "המקור" בה נחשפו פרטים נוספים בתיק 4000, ויצרו חיכוך עם שותפיהם לקואליציה מכחול לבן שביקרו את התגובה. בסרטון שפורסם בטוויטר של המפלגה נכתב: "פייק 13 מצנזרים את האמת. רביב דרוקר ממשיך לבצע משפט שדה פלילי נגד ראש הממשלה. בעולם מתוקן דרוקר היה נכנס היום לכלא על שידור הדלפות פליליות ושיבוש הליכי משפט". 

ראש הממשלה החליפי בני גנץ הגיב היום על הדברים: "תפקידם של עיתונאים הוא לבקר אותנו הפוליטיקאים. כך היה, כך זה עכשיו וכך זה יימשך". שר החוץ ומספר שתיים בכחול לבן, גבי אשכנזי, אמר כי "תפקידה של העיתונות לבקר את נבחרי הציבור, לחשוף ולדווח. האמירה כי עיתונאי צריך לשבת בכלא בעקבות פרסומיו מקוממת ואינה מקובלת במדינה דמוקרטית".

בתחקיר "המקור", שפורסם שלשום, נחשפו ההקלטות בין שאול אלוביץ' בעל השליטה ב"בזק" ובאתר "וואלה", רעייתו איריס אלוביץ' ומנכ"ל וואלה אילן ישועה – המעורבים בתיק 4000. הזוג אלוביץ' נשמע בשיחות מפעיל לחץ כבד על ישועה לפעול להטיית תוכן באתר, צנזור ידיעות שליליות, ופרסום ידיעות חיוביות בכל הנוגע לסיקור ראש הממשלה ורעייתו.  

הפופולריים