הליכוד תקף את דרוקר: "בעולם מתוקן היה נכנס לכלא"; שר התקשורת הנדל: "עיתונאים תפקידם לבקר"

הליכוד נגד דרוקר: "בעולם מתוקן היה נכנס לכלא"

ראש הממשלה החליפי גנץ: "תפקידם של עיתונאים הוא לבקר אותנו הפוליטיקאים" • אשכנזי: האמירה כי עיתונאי צריך לשבת בכלא בעקבות פרסומיו מקוממת ואינה מקובלת במדינה דמוקרטית • בעקבות תחקיר "המקור" על תיק 4000 צייצה המפלגה סרטון נגד הפרשן של חדשות 13 • בסרטון נכתב: "דרוקר ממשיך לבצע משפט שדה פלילי נגד ראש הממשלה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ בנימין נתניהו ורביב דרוקר
צילום: צילום: פלאש 90, יונתן זינדל

בליכוד החריפו אתמול (רביעי) את המתקפה נגד פרשן חדשות 13 רביב דרוקר, לאחר שידור תוכנית "המקור" בה נחשפו פרטים נוספים בתיק 4000, ויצרו חיכוך עם שותפיהם לקואליציה מכחול לבן שביקרו את התגובה.

בסרטון שפורסם בטוויטר של המפלגה נכתב: "פייק 13 מצנזרים את האמת. רביב דרוקר ממשיך לבצע משפט שדה פלילי נגד ראש הממשלה. בעולם מתוקן דרוקר היה נכנס היום לכלא על שידור הדלפות פליליות ושיבוש הליכי משפט". ראש הממשלה החליפי בני גנץ הגיב על הדברים: "תפקידם של עיתונאים הוא לבקר אותנו הפוליטיקאים. כך היה, כך זה עכשיו וכך זה יימשך". שר החוץ ומספר שתיים בכחול לבן, גבי אשכנזי, אמר כי "תפקידה של העיתונות לבקר את נבחרי הציבור, לחשוף ולדווח. האמירה כי עיתונאי צריך לשבת בכלא בעקבות פרסומיו מקוממת ואינה מקובלת במדינה דמוקרטית".

בתגובה לסרטון של הליכוד צייץ שר התקשורת יועז הנדל: "גם הבוקר מזכיר שעיתונאים תפקידם לבקר את השלטון. לבקר אותי ואת שאר הפוליטיקאים. אעשה הכל כדי שבישראל תהיה תקשורת חופשית, אמינה, מאוזנת ומגוונת". 

לפיד הגיב למתקפה וצייץ: "באיזה משטרים ראש ממשלה מאיים לשלוח עיתונאים לכלא? בואו נעשה סדר, תפקידו של רביב דרוקר לתקוף את השלטון, תפקידו של השלטון להגן על רביב דרוקר בזמן שהוא עושה את עבודתו". 

בתחקיר "המקור" שפורסם אתמול נחשפו ההקלטות בין שאול אלוביץ' בעל השליטה ב"בזק" ובאתר "וואלה", רעייתו איריס אלוביץ' ומנכ"ל וואלה אילן ישועה – המעורבים בתיק 4000. הזוג אלוביץ' נשמע בשיחות מפעיל לחץ כבד על ישועה לפעול להטיית תוכן באתר, צנזור ידיעות שליליות, ופרסום ידיעות חיוביות בכל הנוגע לסיקור ראש הממשלה ורעייתו.  

הפופולריים