מסתמנת הקמה מחודשת של איחוד מפלגות הימין, הימין החדש תרוץ בנפרד

מסתמן איחוד מפלגות בימין - בלי הימין החדש

התקדמות משמעותית במגעים בין הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית • הימין החדש הודיעה על ריצה עצמאית: "הסיכוי היחיד לניצחון של גוש הימין"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הימין החדש, איחוד מפלגות הימין
צילום: צילומים: פלאש 90

התקדמות משמעותית חלה היום (שני) במגעים בין הבית היהודי של הרב רפי פרץ לאיחוד הלאומי של בצלאל סמוטריץ. הצעד המסתמן הוא הקמה מחודשת של איחוד מפלגות הימין, מבחירות אפריל 2019, שיכלול את שתי המפלגות הללו ואת עוצמה יהודית של איתמר בן גביר.

ההישג של סמוטריץ' בהסכם המתגבש מול הבית היהודי הוא מיזוג מלא בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי, מיזוג שיאושר עוד לפני הבחירות. עוד סוכם שבתוך עשרה חודשים ייערך פריימריז במפלגה המאוחדת. בנוסף, אם איחוד מפלגות הימין תקבל רק שר אחד בממשלה הבאה, תתקיים רוטציה בתפקיד בין פרץ לסמוטריץ'.

הימין החדש: רצים עצמאית

מנגד, מפלגת הימין החדש, שבראשה עומדים נפתלי בנט ואיילת שקד, הודיעה כי תרוץ בבחירות באופן עצמאי. "זהו הסיכוי היחיד של גוש הימין להגיע ל-61 מנדטים ולניצחון", הסבירו בהודעה. "בבחירות האחרונות הוכח שריצה של ארבע המפלגות יחד מוריד את גוש הימין ל-55 ויביא לניצחון גוש השמאל. אנו לוקחים על עצמנו למשוך קולות מכחול לבן ומליברמן. על שתי המפלגות לנהל קמפיין הוגן על מנת להביא לניצחון גוש הימין".

בכירים בימין החדש הפילו הבוקר על השר פרץ את האחריות לכך שטרם נעשה חיבור בגוש הימין ולכך שימינה לא קמה מחדש. לטענתם, הדבר היחיד שמונע כרגע את הקמת ימינה זו התעקשות של פרץ והבית היהודי על ההסכם שנחתם עם עוצמה יהודית ועם איתמר בן גביר.

הפופולריים