הורוביץ תוקף את נתניהו: ראש הממשלה הוא ליצן ונוכל

הורוביץ תוקף את נתניהו: רה"מ הוא ליצן ונוכל

יו"ר מרצ בריאיון לכאן רשת ב: "על אדלשטיין להחליט אם הוא יו"ר הכנסת או יד ימינו של נתניהו המסייע לו להתחמק ממשפט"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניצן הורוביץ בהכרזה על הקמת המחנה הדמוקרטי, 25.07.19
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

"ראש הממשלה הוא ליצן ונוכל": כך אמר היום (שני) יו"ר מרצ ניצן הורוביץ לכאן רשת ב בעניין החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו. עוד אמר כי אם יסרב יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לאשר את הקמתה של ועדת הכנסת לדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו יהיה צורך להחליפו. "על אדלשטיין להחליט אם הוא יושב ראש הכנסת או יד ימינו של נתניהו המסייע לו להתחמק ממשפט", אמר ל"קלמן־ליברמן".

הוא ציין כי 65 חברי כנסת תומכים בהקמת הוועדה והיועץ המשפטי של הכנסת אייל ינון קבע כי אין מניעה לכך. לשאלה אם אינו חושש שדיון על החסינות לפני הבחירות יהפוך ל"קרקס" השיב הורוביץ כי ראש הממשלה הוא שנוהג כליצן. יושב ראש מרצ שב וקרא לאיחוד במחנה השמאל אך אמר כי הבין משיחות עם מקורביו של עמיר פרץ שיושב ראש העבודה־גשר אינו מעוניין במהלך כזה.

האזינו לריאיון המלא עם יושב ראש מרצ בכאן רשת ב

בתוך כך, מוקדם יותר אמרו מקורבים ליו"ר הכנסת כי הוא אינו חושש מאיומי הדחתו מהתפקיד. לדברי המקורבים, אם בכחול לבן חושבים שאיומים על יו"ר הכנסת יזיזו אותו או ישפיעו עליו, הם כנראה לא מכירים אותו. "זה פועל בדיוק הפוך", אמרו.

"הוא לא מפחד מאיומים והוא מגיב להם בדיוק להיפך ממה שכחול לבן מצפים", הוסיפו. "לא רק שהוא לא משתכנע ככה לקיים דיון בחסינות, אלא שהוא אפילו מתקבע עוד יותר בהתנגדות שלו לקיים דיון. דווקא בגלל איומי ההדחה".

בתגובה לדברים, גורם בכחול לבן אומר: "אני לא מקנא באדלשטיין, הוא בסיטוצאיה קשה. גם אנחנו מעדיפים להימנע מעימות איתו. אבל אם הממלכתיות באמת חשובה לו, הוא חייב לכבד את הייעוץ המשפטי ואת הרוב הדמוקרטי שתומך במהלך".

הפופולריים