הקרב על הדיון בחסינות - אושר נוסח פשרה: הוועדה המסדרת תקים ועדת כנסת שתדון בחסינות ותכונס באישור יו"ר הכנסת

הוועדה המסדרת תקים ועדת כנסת שתדון בחסינות

ח"כ ניסנקורן ביקש להקים ועדה שתדון באפשרות להעניק חסינות לרה"מ, אם יבקש, גם במהלך פגרת הבחירות: "נתניהו לא יכול גם לבקש חסינות, וגם למנוע דיון בכנסת" • עימות בליכוד בין אמסלם לסער • ח"כ קיש הבטיח שמות מפתיעים בהשקת הקמפיין של סער | עדכונים שוטפים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו וניסנקורן
צילום: צילומים: פלאש 90

הוועדה המסדרת הצביעה ואישרה היום (ראשון) כי היא תוכל להקים בהמשך ועדת כנסת שתדון בחסינות לראש הממשלה נתניהו, אם יבקש כזו - אך כינוסה של ועדת הכנסת יוכל להתבצע רק לאחר אישורו של יו"ר הכנסת ולאחר ששמע את חוות דעתו של היועץ המשפטי לכנסת בנושא.

נוסח הפשרה אושר לאחר עימות שפרץ בדיון הוועדה סביב האפשרות להקים את ועדת הכנסת. יו"ר הוועדה המסדרת, ח"כ אבי ניסנקורן מכחול לבן, ביקש להשאיר אפשרות לוועדה להקים ועדה כזו שתדון בחסינות נתניהו, גם במהלך פגרת הבחירות אליה יצאה הכנסת.

בליכוד דרשו שהקמת ועדת כנסת תיעשה רק במסגרת ועדת ההסכמות, פורום מצומצם שכולל רק את הליכוד ואת כחול לבן. בכחול לבן מסרבים לכך ומבהירים שאם יראו לנכון להקים ועדת כנסת בנושא החסינות, כולל בזמן הבחירות, הם יביאו את ההחלטה להצבעה בפורום הרחב של הוועדה המסדרת, ולא ישאירו זאת לפורום המצומצם של ועדת ההסכמות

"מי שרשאי לקבוע אם מקימים ועדת כנסת זו הוועדה המסדרת שמייצגת את ההרכב של הכנסת", אמר ח"כ ניסנקורן. "היה וראש הממשלה יבקש חסינות, הוועדה המסדרת תוכל להקים ועדת כנסת בלי שום וטו של יו"ר הכנסת או של ועדת ההסכמות. לא נסכים למצב שנתניהו רוצה למנוע דיון בבקשת חסינות. הוא לא יכול לאחוז את המקל משני הקצוות - גם לבקש חסינות וגם למנוע דיון בכנסת". בתגובה, חברי כנסת מבלוק ה-55 נטשו בזעם את דיון הוועדה - וחזרו לאחר כמה דקות.

הפופולריים