סילבן שלום על המתקפה של נתניהו: "אי אפשר לצאת נגד מנגנוני השלטון עצמם"

סילבן שלום: "אי אפשר לצאת נגד מנגנוני השלטון"

השר לשעבר יצא בכאן רשת ב נגד דברי ראש הממשלה על מערכת אכיפת החוק. עם זאת, קרא לכבד גם את החלטת היועמ"ש לאפשר לו לכהן בתפקיד תחת כתב אישום
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, סילבן שלום
צילום: צילום: אורי לנז, פלאש 90

השר לשעבר סילבן שלום יצא הבוקר (חמישי) נגד המתקפה החריפה של ראש הממשלה בנימין נתניהו על מערכת אכיפת החוק. בראיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב התייחס להפגנה שיזם הליכוד ברחבת מוזיאון תל אביב ואמר "בעיניי זה חמור, התמונות האלה היו תמונות שהיה לי קשה לצפות בהן. אתה לא יכול לצאת נגד רשויות השלטון עצמן".

האזינו לריאיון עם סילבן שלום

עם זאת, שלום קרא לכבד את החלטת היועמ"ש להעמיד לדין את נתניהו, כמו גם את החלטתו לאפשר את המשך כהונת ראש הממשלה תחת כתב אישום. לדבריו, "אני מכיר את היועץ המשפטי מנדלבליט, הוא אדם ישר. בסופו של יום שיש יועמ"ש שמקבל החלטה להגיש כתב אישום צריך לקבל את זה, יחד עם ההחלטה שהוא יכול להמשיך לכהן כרה"מ, אי אפשר לקבל רק החלטה אחת".

"יש פה חוסר אחריות משווע של כולם", אמר שלום על הפלונטר הפוליטי. "השנאה הזאת, שאני לא אשב עם זה וכל אחד מחרים קבוצה אחרת. כל הגישה הזאת היא נוראית, בעיקר שאנחנו יודעים בדיוק לפני מה אנחנו עומדים. האיראנים עושים הכל כדי לפגוע בישראל, אם זה בגבול הדרומי, הצפוני, אם זה טילים מדוייקים ממדינות שכנות. כל זה מצטרף לבעיות כלכליות, חברתיות. רבותי יש פה עם שצריך לנהל, מה אתם עושים?". 

"מהרגע שליברמן הוציא עצמו מגוש הימין זו התוצאה והיא תהיה פעם אחר פעם. בואו נימנע מבחירות נוספות", המשיך שלום. "היה את מתווה הנשיא, אני לא חשבתי שזה מתפקידו של הנשיא להתערב אבל יש במתווה היגיון. בסופו של יום אנחנו צריכים לשים את המדינה לפני כל דבר אחר. ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום זה לא דבר שניתן לזלזל בו, אבל אני נצמד להחלטת היועמ"ש". אני מקווה מאוד שהוא לא יקח חלק במשחק הזה כי הוא פוליטי אבל כל החלטה שהוא יחליט צריך לקבל. 

שלום על דרישת גדעון סער לקיים פריימריז במפלגה: "התמודדות בליכוד היא נשמת אפה של המפלגה, כל אחד רשאי להתמודד ואני חושב שנתניהו עצמו מבין את זה ומאפשר פריימריז. אני לא בטוח שזה יהיה לטובתו של גדעון סער. הליכוד היום הוא יותר נתניהו מאשר היה בעבר, הוא הפך את עצמו למזוהה באופן טוטאלי עם המפלגה. סער הוא אדם בכיר בליכוד, אדם ראוי, זו זכותו המלאה להתמודד". 

השר אמסלם: אנחנו מתגלגלים ממערכה למערכה, לא הגיוני שנערוך פריימריז כל שלושה חודשים 

שר התקשורת דודי אמסלם התראיין גם הוא לתוכנית דקל-סגל בכאן רשת ב וקרא לקיים את הפריימריז רק לאחר הבחירות. לדבריו, "זה שאנחנו מתגלגלים מערכה למערכה כמו כמה חודשים זה לא אומר שאנחנו צריכים לעשות פריימריז כל שלושה חודשים. נוצרה קונסטלציה פוליטית בעייתית".

"אנחנו נמצאים במציאות עוגמה ולא הוגנת. הרי רוצים להוריד את הימין מהשלטון. נתניהו כאדם פרטי לא מעניין את המערכות, מה שמעניין אותם זה להוריד אותו כי הוא ראש ממשלה, והוא מוביל את המחנה הלאומי, זאת הפואנטה", המשיך אמסלם. 

האזינו לריאיון עם דודי אמסלם

ח"כ האוזר: נתניהו והליכוד ריסקו את האמון במוסדות הישראליים

על רקע הפגנת התמיכה בראש הממשלה, חבר הכנסת צביקה האוזר מכחול לבן אמר הבוקר כי "נתניהו והליכוד ריסקו את האמון במוסדות הישראליים". האוזר ביקר את ההחלטה לצאת לבחירות נוספות בחודש אפריל: "נתניהו ידע על המצב הביטחוני ועל ההסכמה האמריקנית להחלת החוק על בקעת הירדן - ועדיין הוא בחר לפזר את הכנסת ולא ללכת לאחדות. את ההסדרים של אפריל מנסים להפעיל בדצמבר". 

האוזר התייחס להחלטה של מפלגתו שלא להקים ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת, ואמר כי הדבר מעולם לא עמד על הפרק: "ממשלת מיעוט היא לא התרופה למדינת ישראל עכשיו. זה אף פעם לא היה רלוונטי. אנחנו לא מקבלים ממשלה עם כל מפלגה שלא מקבלת את המדינה כיהודית ודמוקרטית. הממשלה הקודמת ראתה את המפלגות הערביות כפרטנריות לפיזור הכנסת. לא אתן יד לשום דבר שנוגד את עמדותיי". 

הפופולריים