אוריך: במדינה מתוקנת ועדת הבחירות הייתה יוזמת מצלמות בקלפיות

אוריך: מדינה מתוקנת היתה יוזמת מצלמות בקלפיות

דובר הליכוד בריאיון לכאן רשת ב: לא חושב שיש בעיה להציב מצלמות שם, כפי שיש בקניונים וסופרמרקטים. האזינו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דובר הליכוד יונתן אוריך בכנס הליכוד בכפר המכבייה, אוגוסט 2019
צילום: צילום: פלאש 90

דובר הליכוד ומקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יונתן אוריך, התייחס הבוקר (חמישי) ליוזמת החוק הממשלתית להצבת מצלמות בקלפיות בבחירות הקרובות, ואמר כי "במדינה מתוקנת ועדת הבחירות הייתה צריכה ליזום את כל עניין המצלמות".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב אמר אוריך: "אנחנו מגלים בימים האחרונים היקפים משמעותיים מאוד של זיופים בבחירות שנערכו כאן רק לאחרונה. זיופים, שאם היו נבדקים, ככל הנראה היו מגלים שבל"ד לא עוברת את אחוז החסימה, הימין החדש כן עובר את אחוז החסימה וגוש הימין נמצא על 61 מנדטים".

האזינו לריאיון עם אוריך בכאן רשת ב

אוריך הבהיר כי הכוונה היא שמצלמה תוצב "בכל קלפי", ולא רק ביישובים ערביים. "אני לא חושב שיש בעיה להציב מצלמה בכל קלפי, לא מאחורי הפרגוד אלא באולם הקלפיות עצמו. יש מצלמות היום בסופרמרקטים, יש בקניונים. השאלה היא למה לא נותנים להציב מצלמות בקלפיות, מה יש להסתיר. נוח לכולם להשאיר את המצב כפי שהוא, ולא להתחיל לפתור בעיה בתוך עשרה ימים".

על החרמת ועידת המשפיעים של חדשות 12 אמר אוריך: "יש את כנס אנטי ביבי נגד הליכוד, לכן אנחנו לא מתכוונים להשתתף בו. אחד הגופים שמממן אותו ונותן לו חסות הוא ארגון בשם 'מפקדים למען ישראל', ארגון שמאל מובהק שפעל נגד הנאום הקריטי של נתניהו בקונגרס האמריקני לביטול הסכם הגרעין. יש פה קמפיין תעמולה נגד הליכוד וראש הממשלה של כל התקשורת שרוצה להפיל אותו".  

על דברי הגורם הבכיר אמש בליכוד כי עוצמה יהודית לא תעבור את אחוז החסימה, אמר אוריך: "אנחנו בדקנו לעומק את כל הנושא הזה... במצב כזה, שבו גוש הימין נמצא ב-56 מנדטים ולפיד וגנץ גדולים משמעותית מהליכוד, אנחנו לא יכולים לקחת סיכונים מיותרים".

הפופולריים