ביטן על האישום נגד חיים כץ: "תקדים מסוכן"

ביטן על האישום נגד חיים כץ: "תקדים מסוכן"

חבר הכנסת ציין כי היה תומך בחסינות לשר, שהתפטר בעקבות החלטת היועמ"ש. ביטן התייחס ב"השבוע" לסערת הביקור של חברות הקונגרס: "אנחנו לא צריכים פרובוקציות לפני הבחירות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד ביטן
צילום: בלי

חבר הכנסת דוד ביטן (הליכוד) התייחס הערב (שישי) להחלטה להגיש כתב אישום נגד שר העבודה והרווחה חיים כץ ואמר כי מדובר ב"תקדים מסוכן" משום שנעשות חקירות פליליות על חוקים והחלטות שמתקבלות תוך כדי עבודה בכנסת. ביטן הבהיר בריאיון לירון דקל ב"השבוע" בכאן 11 כי היה תומך בחסינות לכץ, שהגיש את התפטרותו לראש הממשלה, בשל הדברים שציין. "זה תיק פשוט, כץ ייצא זכאי", אמר ביטן בריאיון. לגבי החשדות נגדו הזכיר כי כבר הודיע שלא יבקש חסינות. 

ביטן התייחס גם לסערה סביב הביקור של חברות הקונגרס הדמוקרטיות רשידה טליב, שהודיעה כי לא תגיע לארץ בגלל התנאים שהציבה ישראל ואילהאן עומאר, שבקשתה להגיע סורבה. "הבקשה שלהן לא הייתה לבוא לישראל, אלא לרשות הפלסטינית, בעיקר לרצועת עזה", הסביר ביטן וציין כי חברות הקונגרס יכלו לעשות זאת דרך מצרים. "אנחנו לא מתנגדים לחברי קונגרס שיגיעו, מצד שני אנחנו לא צריכים פרובוקציות לפני הבחירות, המגמה היא ברורה", הוסיף.

בנושא המדיניות של הליכוד בקמפיין הבחירות והמתקפות על יו"ר ימינה איילת שקד ציין חבר הכנסת כי זה לא חכם, "היא לא ציפי לבני", אך יחד עם זאת, "כמו שהם תוקפים אותנו, אנחנו צריכים לתקוף אותם". על היתכנות של בחירות בפעם השלישית ברציפות אמר: "אנחנו לא מאמינים שזה יקרה. הסקרים לא מדויקים ולא אמינים. יהיה לחץ על כל המפלגות כולל כחול לבן. לא נראה לי שאפשרי שתקום ממשלת ליכוד-ליברמן-כחול לבן".

הפופולריים