יעלון על פרשת אונס בת ה-7: "אם הנאשם לא היה ערבי, רה"מ היה מצייץ?"

יעלון: "אם זה לא היה ערבי רה"מ היה מצייץ?"

חבר הכנסת מכחול לבן אמר בראיון בכאן רשת ב כי פוליטיקאים הפכו את האונס למשהו לאומני: "זה היה מיותר לחלוטין". הוא תקף את מינוי אוחנה לשר המשפטים: "לא מקצועי ונעשה מתוך חנופה לרה"מ". על הרוטציה במפלגתו: "החלטנו שהולכים באותה מתכונת"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה יעלון
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

חבר הכנסת משה בוגי יעלון מכחול לבן, תוקף הבוקר את התנהלותם של פוליטיקאים ובהם ראש הממשלה בנימין נתניהו סביב פרשת אונס בת השבע. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן, בכאן רשת ב, תהה יעלון אם הנאשם באונס לא היה ערבי, "האם גם אז ראש ממשלה היה מצייץ?".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

לדברי יעלון "מיד הפכו את זה לעניין לאומני באופן חסר אחריות. היה מי שדאג לזה וזה קרה לנו לצערי גם באום אל חיראן עם הסיפור של הבדואי שהפכו אותו למחבל, כשאני בעין בלתי מזויינת כשראיתי את הסרטון, הבנתי שהוא לא מחבל, אבל יש נטייה פוליטית להוביל את זה למקומות כאלה. חבל ומיותר".

יעלון המשיך במתקפה ועבר לבקר את מינוי שר המשפטים אמיר אוחנה. "ברור שהמינוי כאן הוא לא מקצועי כי באמת הכול היום משועבד לדבר אחד להציל את הראש של נתניהו מאימת הדין. אני משוכנע שאמיר אוחנה לא ראוי להיות שר המשפטים. צריך לשים איש מנוסה עם איזשהו משקל מול המערכת כי היא מערכת מורכבת ויש בה הרבה נושאים שמחייבים ליבון ודיון אבל לא התקפות על שופטים ולא התקפות על בית המשפט העליון ולא שום דבר אחר. איילת שקד לא קיבלה את התפקיד בגלל חנופה. אמיר אוחנה כן".

יעלון נשאל על המתיחות בצמרת מפלגתו ועל התנגדותו להמשך הסכם הרוטציה בין בני גנץ ויאיר לפיד. "אני לא מכחיש שהייתי נגד הרוטציה לפני הבחירות הקודמות וגם אחרי הבחירות, אבל התיישבנו ארבעה אנשים רציניים, ואמרנו שהולכים באותה מתכונת מאוחדת לפי אותם הסכמים שסיכמנו. מהרגע שקיבלנו החלטה שהולכים ביחד אני לא מתבטא בנושא". את הפרסומים האחרונים בעניין כינה יעלון "אטריות קרות מעמדותיו בעבר" ואמר כי הדבר נועד לסכסך.

"אני טוען שזאת הסטת תשומת הלב מהעיקר, לא בשביל זה קמה כחול לבן בשביל להתווכח על הדברים הללו, קמה כחול לבן כדי להוות אלטרנטיבה שלטונית והיא כרגע האלטרנטיבה השלטונית היחידה לקראת הבחירות הקרובות במדינה. החלטנו שאנחנו הולכים באותה מתכונת בני גנץ הוא מועמד לראשות הממשלה, יאיר לפיד אחריו ברוטציה, בוא קודם כל נגיע לזה ואחר כך נראה מה אנחנו עושים", אמר יעלון.

יעלון התייחס גם לאפשרות של חזרת אהוד ברק לפוליטיקה: "אני מתעסק עם כחול לבן ואני לא רואה שמישהו יהפוך לאלטרנטיבה לא אם אהוד ברק יעלה על המגרש ולא אם העבודה תבחר יו"ר אחר ולא כל גורם אחר". הוא ציין כי הוא לא צריך לקרוא לאהוד ברק. "הוא ילד גדול שיחליט מה שיחליט, מקווה שבסופו של דבר הציבור יראה מי יכול להוות אלטרנטיבה שלטונית וייתן לנו את הגיבוי כדי באמת בשעת החירום הזאת להחזיר את המדינה למסילה, אני עומד מאחורי כל מילה".

הפופולריים