סמוטריץ': אני לא איש של רה"מ, אני עובד אצל הקדוש ברוך הוא

סמוטריץ': לא איש של רה"מ, אני עובד אצל הקב"ה

שר התחבורה הנכנס אמר בריאיון לכאן חדשות כי הוא מוכן לוותר על מקום או תפקיד למען איילת שקד, הדבר החשוב הוא איחוד מימין לליכוד. על עבודות חריגות בשבת: אני ונתניהו סיכמנו על שימור הסטטוס קוו ותיאום
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ' מגיע לפגישה עם רה"מ נתניהו בירושלים, יוני 2019
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר התחבורה הנכנס, בצלאל סמוטריץ', אמר היום (שני) בריאיון לדוריה למפל בחדשות הערב בכאן 11 כי הוא עדיין מעוניין בתיק המשפטים, אך שמח שקיבל את תיק התחבורה. "רציתי משפטים ועדיין רוצה משפטים, אני חושב שהוא תיק חשוב. ראש הממשלה החליט אחרת, אנחנו בתקופת ממשלת מעבר שבה אין מנופים פוליטיים באופן טבעי, אנחנו לא לשון מאזניים בשום דבר. חלום לא נגוז, נראה מה יהיו תוצאות הבחירות. כרגע אני נכנס לתיק התחבורה ועושה זאת בשמחה רבה. זה אחד המשרדים הכי גדולים והכי משמעותיים".

עוד אמר סמוטריץ' בריאיון: "אני לא איש של ראש הממשלה, אני איש של עם ישראל. אני איש של הציבור ששולח אותי. אני עובד אצל הקדוש ברוך הוא ועושה את מה שאני מאמין וחושב שטוב למדינת ישראל ולעם ישראל".

בריאיון אמר סמוטריץ' כי "האתגר הגדול שעומד למחנה הימין בבחירות האלה הוא להצליח להרכיב ממשלה יציבה בלי אביגדור ליברמן. צריך שכל מי שיתמודד מימין לליכוד ורוצה להתמודד בכנסת הבאה חייב לרוץ תחת פתק אחד". הוא הבהיר כי יהיה מוכן לוותר על מקום או תפקיד למען איילת שקד. "חד משמעית, אוותר על כל מקום וכל תפקיד מכיוון שהחיבור הזה חשוב יותר מכל דבר אחר. האחריות שמוטלת על כתפינו במערכת הזו היא שלא להביא שוב לאיבוד יקר ומסוכן מאוד של קולות ימין. אלמלא איבוד הקולות היתה כאן ממשלת ימין נהדרת".

סמוטריץ', שמונה גם לחבר בקבינט, ציין בהתייחס למתיחות בדרום: "אומר את דעתי, אשתדל להשפיע. עמדתי היא שבסופו של יום הפתרון היחידי לעזה שיביא סוף סוף שקט שלום וביטחון לתושבי הדרום זה לחזור לרצועת עזה, לקחת שם אחריות ולהקים מחדש את ההתיישבות בגוש קטיף. עד אז אנחנו בסוג של פתרונות טקטיים וגם שם צריך לגבות מחיר יותר דרמטי".

בתגובה לפרסום בכאן חדשות על דרישת נתניהו מסמוטריץ' לתיאום על החלטות על עבודות חריגות בשבת, השיב השר: "הסיכום העקרוני היה על שימור הסטטוס קוו. כל נושא שיובא לפתחנו יישקל באחריות, ללא פופוליזם. כולנו נצטרך לדעת להפריד בין עבודה פוליטית למשרדית".

הפופולריים