אבי גבאי הודיע רשמית: לא אתמודד על ראשות מפלגת העבודה

אבי גבאי: לא אתמודד על ראשות מפלגת העבודה
יו"ר המפלגה שספגה תבוסה בבחירות האחרונות וזכה לקריאות מתוך המפלגה להתפטר כתב גבאי בפייסבוק כי המתין עם ההחלטה עד שהדברים יהיו אקטואלים למרות שהכיוון היה ברור כבר בליל הבחירות האחרונות. לדבריו, "היו גם טעויות, שעליהן אני לוקח אחריות מלאה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי גבאי
צילום: צילום: פלאש 90

יו"ר מפלגת העבודה, חבר הכנסת אבי גבאי הודיע היום (שלישי) כי החליט שלא להתמודד על ראשות המפלגה בבחירות המקדימות שתקים המפלגה בחודש הבא. בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב גבאי כי הכיוון היה ברור כבר בליל הבחירות האחרונות, "אבל החלטות גדולות לא מקבלים בעת סערה ולכן המתנתי עד שהדברים יהיו אקטואלים בכדי להחליט ולהודיע". הוא הודה לפעילי המפלגה על התמיכה והאמונה וכן על הפעילות והעשייה "ועל הכוח והעידוד שנתתם לי ולמשפחתי". 

גבאי ספג ביקורת חריפה מתוך מפלגתו לאחר הבחירות והצניחה לששה מנדטים בלבד וכן וקריאות לעזוב את תפקידו ולא להתמודד שוב על ראשות העבודה, בעיקר על רקע המשא ומתן שקיים ם ראש הממשלה נתניהו על כניסה לממשלה.

בפוסט כתב לפעילים כי לצערו השינוי שהמחנה שהלך אחריו ביקש לחולל במפלגה ובמדינה, לא הצליח."לא היה לנו קל. כלל וכלל לא. הלכנו במסע עם אינסוף היתקלויות מכל הכיוונים, מסע רצוף באתגרים מורכבים, מבית ומחוץ, שהפכו את המשימה שלנו לקשה מאוד". הוא ציין כי היו גם טעויות, "שעליהן אני לוקח אחריות מלאה, ויודע כי אלו נעשו מתוך אמונה אמיתית בדרך ובמחויבות לניצחון".

הוא ציין כי עמדתו היא שיש ללכת בדרך המלך של המפלגה ולבחור יו"ר בפריימריז של כלל חברי המפלגה. "בחירת יו"ר היא הדרך המרכזית שבה החברים משפיעים על כיוון המפלגה ואסור לקחת מכם את הזכות והחובה הזאת. זוהי ההצעה שאנו מביאים לוועידה, ולפיה הפריימריס יתקיימו ב- 2.7.  ההחלטה השנייה שתובא היא האם לקיים פריימריז גם לרשימת חברי הכנסת או לשמר את הרשימה שהתמודדה בבחירות לאחרונה בהתאמה של יו"ר חדש או כפי שנבחרה לפני ארבעה חודשים בלבד. בשתי החלופות הללו קיים היגיון, ועל כן הנהלת המפלגה החליטה להביא את שתי החלופות להחלטת הועידה". הוא הוסיף כי עם השלמת תהליך הפריימריז, יסיים את תפקידו כיו"ר המפלגה.

הפופולריים