רובינשטיין: הטענות שמערכת אכיפת החוק תופרת תיקים לחכ"ים - האשמות שווא

"הטענות לתפירת תיקים לח"כים - האשמות שווא"
המשנה לנשיאת העליון לשעבר הגיב לטענות של ח"כ זוהר בכאן רשת ב: "דברים נוראיים, נחרדתי לשמוע". לדבריו, "היו לי ויכוחים עם המשטרה ועם הפרקליטות, אבל המערכות האלה ביסודן הגונות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אליקים רובינשטיין
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

השופט בדימוס אליקים רובינשטיין אמר כי מערכות האכיפה ביסודן הגונות והמדינה צריכה אותן אך כעת יש קמפיין להחליש אותן ולפגוע בהן. בריאיון הבוקר (חמישי) לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב דחה רובינשטיין מכל וכל טענות כי יש סכנה לתפירת תיקים לחברי כנסת מצד מערכת האכיפה, ואמר כי מדובר בהאשמות שווא וזריית חול בעיני הציבור, וכי רוב רובם של אנשי מערכת האכיפה ישרים והגונים.

"שמעתי קודם את ח"כ (מיקי) זוהר שאין לי הכבוד להכיר אותו, אבל הוא דיבר בקול שקט ומכובד דברים נוראיים, אני נחרדתי לשמוע את זה", אמר. "אני אינני אדם פוליטי, לא הייתי מעולם חבר מפלגה, אבל זאת ממש זריית חול בלי למצמץ בעיני הציבור".

רובינשטיין מחה גם על הדרישה כי מבקר המדינה לא יהיה שופט, ועל הביקורת שנמתחה על נאום נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בנירנברג. "על מה היא תדבר בנירנברג אם לא על הרשע שהיה פעם", אמר רובינשטיין. "מי שמחפש כאילו השוואות לכאן, זאת הבעיה שלו", הוסיף. לדבריו, הבעיה בתקופה הזאת היא המסר המצטבר. מצד אחד פסקת התגברות, ואחר כך חוק החסינות.

השופט בדימוס הדגיש כי הוא מעריך דברים רבים שעשה בנימין נתניהו ועומדת לו חזקת החפות, אך לדבריו אם אחרי שימוע עדיין יהיה תיק נגד ראש הממשלה, החסינות ממש לא במקומה, והקונספציה של חסינות אינה מיועדת לזה.

האזינו לריאיון המלא עם השופט בדימוס אליקים רובינשטיין

בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר ח"כ זוהר כי הוא חושש שצירים מהימין יהפכו למטרות וכי יתפרו להם תיקים, אם ירצו לקדם חקיקה כמו פסקת ההתגברות שגורמי אכיפה אינם מרוצים ממנה.  לדבריו, יש אין ספור דוגמאות של אנשי ציבור שהיו מטרות בגלל עמדותיהם, וגם ראש הממשלה הוא סוג של מטרה. "זו מדינה דמוקרטית ויש לנו רשויות אכיפה שאנחנו רוצים לחזק ולחבק, אבל בכל פעם שרשויות האכיפה נתקלות במפורסמים או בפוליטיקאים יש להם דין אחר, והם משלמים מחיר הרבה יותר יקר ברוב המקרים", אמר.

 לדבריו, "יש לנו את הדוגמה הנהדרת של ראש הממשלה שבפעם הראשונה אומר שי ניצן, יהיה רף חדש של עבירות שוחד, במיוחד לכבודו, שזה יחסי תקשורת – פוליטיקה. זה כבר לא עניין של מתן כסף או טובות הנאה אלא עניין חדש שהומצא לכבוד ראש הממשלה".

האזינו לריאיון עם זוהר

עוד אמר חבר הכנסת מהליכוד כי הוא סבור שההחלטה בעניין נתניהו כבר התקבלה עוד בטרם נפתח משפטו. "אנחנו יודעים שהומצא רף חדש של עבירות שוחד. לא כסף, לא עטי יוקרה ולא מזוודות של דולרים, יחסי תקשורת – פוליטיקה, רף חדש של עבירות שוחד. ואנחנו יודעים שמנסים לייחס לו על ידי כל גורמי האכיפה שעבדו בסינרגיה אפילו קצת מופרכת בעיניי בכל מה שקשור ליחסים בין המשטרה לבין הפרקליטות בראשות שי ניצן.

ועכשיו דמיין לך שראש הממשלה ינסה לממש את רצון הציבור ולחולל איזשהו שינוי משמעותי במערכת המשפט ואנחנו נצפה מכל שופטי ישראל להיות אובייקטיביים בהחלטתם, לא לנסות לסכל את נתניהו ולמנוע ממנו את המהפכה המשפטית שהוא רוצה לעשות, אני לא כל כך מאמין בזה ולצערי הרב אני גם מאוד חושש וכנראה שבצדק".

הפופולריים