צפו: האליל המצרי שסוחף אחריו עשרות מיליוני מעריצים

צפו: האליל המצרי שסוחף עשרות מיליוני מעריצים
מוחמד סלאח, כדורגלן מצרי בן 25 שנולד למשפחה דלת אמצעים בכפר קטן, מככב היום במדי ליברפול ונמצא בדרכו להיות מלך השערים באנגליה. עבור המצרים הוא הפך לאליל ביום שהעלה אותם למונדיאל במו רגליו. צפו בכתבה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מוחמד סאלח במשחקי מוקדמות מונדיאל 2018
צילום: צילום: אי-פי

בעוד כמה שבועות יתקיימו במצרים בחירות, אבל זה ממש לא מעניין את המצרים. הם חושבים רק על מונדיאל 2018 שיתקיים ביוני הקרוב ברוסיה, ושאליו הנבחרת שלהם העפילה לראשונה זה 28 שנה. מי שאחראי להישג הזה הוא הכדורגלן מוחמד סלאח, האיש הכי פופולרי היום במצרים - "הפירמידה הרביעית" כפי שהוא מכונה בפי ההמון.

חלק מהאהבה לסלאח כנראה נטועה גם בסיפורו האישי. הוא נולד כבן בכור למשפחה דלת אמצעים בצפון מצרים ואת דרכו לצמרת עשה בזכות הכישרון האדיר שלו. בגיל 11 החל לשחק בקבוצת חובבים בעיר טנטא, ומשם התקדם לקבוצה המקצוענית הראשונה שלו "אלמקאוולין אל-ערב" (הקבלנים הערבים). מנהל מחלקת הנוער בקבוצה מספר כי באותה תקופה סלאח הצליח לעשות שינוי שורשי במחשבה שלו ובאופן המשחק שלו.

ב-15 ביוני 2012, בדיוק ביום בו חגג סלאח את יום הולדתו ה-20, הודיע מועדון הכדורגל השוויצרי פ.צ. באזל על החתמתו של היהלום המצרי. לא חלף זמן רב וסאלח הפך למחוזר בקבוצות נוספות באירופה, והתקדם לליגה האיטלקית והאנגלית. אבל אין ספק שהשנה האחרונה הייתה הגדולה ביותר בחייו.

גם אם שמים בצד את חתימתו בקיץ האחרון בליברפול ואת 24 השערים שכבש עד כה העונה באנגליה (בדרך לזכייה בתואר מלך השערים של הליגה), עבור המצרים סלאח הפך לאליל בלתי מעורער רק על עצם העובדה שכבש את השער שהעלה אותם למונדיאל. מיותר לציין שהוא גם הוכתר כשחקן השנה באפריקה והותיר מאחור את השחקן המצרי האחרון שעשה זאת ב-2008 – אבו טריקה אשר מזוהה עם האחים המוסלמים.

הרבה עיניים יופנו אל סלאח ביוני, 95 מיליון עיניים של אזרחי מצרים ליתר דיוק. עבורם, הכדורגלן בן ה-25 הוא כרגע האתנחתא מכל הצרות שלהם – צרות שאם א-סיסי לא יפתור אולי מוחמד סלאח יפתור.

הפופולריים