רגע לפני המונדיאל: ספרד פיטרה את המאמן הלאומי וחטפה שער עצמי

מאמן ספרד פוטר: האם זה יפגע ביכולתה במונדיאל?
לואיס רוביאלס, נשיא ההתאחדות הספרדית, לא היה יכול למחול על כבודו ועל הכבוד הלאומי, וכשגילה אחרון שלופטגי מונה גם למאמן ריאל מדריד, הרגיש מחויב לפטר אותו. הצעד הזה עלול לפגוע בסיכויי ה"לה רוחה" לזכות בטורניר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ולן לופטגי
צילום: צילום: אי-פי

כשלואיס רוביאלס, נשיא התאחדות הכדורגל הספרדית, היה שחקן בלבאנטה, הדביקו לו האוהדים את הכינוי "Pundonor Rubiales", בשל משחק ההקרבה שלו. "Pundonor" בתרגום חופשי הוא רגש של גאווה, ויותר מזה, מה שמניע אדם לשמור על כבודו ועל השם הטוב שלו ולהיראות טוב בעיני עצמו ובעיני אחרים.


עם ההקשר הזה אולי אפשר להתחיל להבין איך רוביאלס, נשיא צעיר, בסך הכול בן 41, שמונה רק בחודש שעבר, החליט לפטר היום (רביעי) את המאמן המצליח של הנבחרת ג'ולן לופטגי - יומיים בלבד לפני המשחק הראשון של ה"לה רוחה" במונדיאל מול פורטוגל.

לופטגי מונה אמש במפתיע למשרת מאמן ריאל מדריד, אחרי מגעים חשאיים בין הצדדים. ההודעה על המינוי יצאה, ורוביאלס זעם. על פי הדיווחים, גם כוכבי הנבחרת לא הצליחו לשכנע אותו לחזור בו מההחלטה על הפיטורים של מי שלאחרונה האריך את חוזהו בנבחרת עד 2020. במסיבת העיתונאים היום סיפר כי גילה על המינוי "רק חמש דקות לפני שיצאה ההודעה הרשמית מריאל". על כבודו, וכנראה גם על הכבוד הלאומי, "Pundonor Rubiales" כנראה כבר לא היה יכול למחול.

המדריך המלא: מי ישחק מתי, איפה ישודר ומה עם ה-4K?

המאמן מצדו זכה אמנם למשרת חלומות אצל אלופת אירופה, אבל לא יוביל את הנבחרת בניסיון להיות אלופת עולם בפעם השנייה בהיסטוריה. בהחלט הגיוני שהצעד זה יגרום לספרד, שהייתה מדורגת שלישית בסוכנויות ההימורים בסיכויים לזכייה בתואר, לצאת מפוקוס רגע לפני המפגש מול רונאלדו - אותו אחד שצפוי לשחק תחת לופטגי בעונה הבאה.

וכך, שוער העבר שלא הפסיד ולו משחק אחד כמאמן הנבחרת, רושם על שמו הישג חסר תקדים: הוא כבש שער עצמי, עוד לפני שנבעט כדור אחד בגביע העולם.

הפופולריים