קיץ חלומי: ישראל בחצי גמר היורו עד גיל 21

קיץ חלומי: ישראל בחצי גמר היורו עד גיל 21
הנבחרת הצעירה ניצחה את המארחת בדו קרב פנדלים • פריז 2024 בהישג יד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל הצעירה חוגגת העפלה לחצי הגמר
צילום: באדיבות אסי קיפר ההתאחדות לכדורגל

הקיץ החלומי של נבחרות ישראל הצעירות נמשך: נבחרת ישראל ניצחה הערב (שבת) בטביליסי את המארחת, נבחרת גיאורגיה, ברבע גמר אליפות אירופה עד גיל 21, מול 54 אלף אוהדים, רובם מקומיים. אם אנגליה וצרפת יעפילו מחר לחצי הגמר, ישראל תשתתף באולימפיאדת פריז 2024. ישראל צפויה לפגוש בחצי הגמר את המנצחת במשחק בין אנגליה לפורטוגל.

צפו בתקציר המשחק >>

לוזון פתח את המשחק עם פרץ, חג'ג', למקין, כהן, ג'אבר, גאנלדמן, קארצב, אזולאי, גלוך, טוקלומטי ותורג'מן. ישראל פתחה את המשחק בסערה ותורג'מן פספס אחרי פריצה גדולה שלו. החניכים של לוזון המשיכו עם לחץ ושלטו בקצב המשחק, הגיעו למצבים, אך לא הצליחו לתרגם את זה לשער יתרון. הגיאורגים נכנסו למשחק לקראת סוף המחצית הראשונה והמשחק נרגע עד להפסקה.

המחצית השנייה נפתחה עם החמצה ענקית של עמרי גאנדלמן, שמול השוער הכדור שלו נעצר בקורה. המשך המחצית השנייה היה יותר מאוזן והגיאורגים הגיעו למצבים טובים, אך גם לא השכילו לנצל אותם ליתרון. גם בהארכה שתי הנבחרות לא הצליחו להבקיע, והמשחק הגיע לדו קרב פנדלים. 

דניאל פרץ קלט את הכדור בבעיטה השלישית של הגיאורגים, שהחטיאו גם את הבעיטה האחרונה, מה שנתן את האות לחגיגות כחול לבן. פרץ לא ישחק בחצי הגמר, לאחר שקיבל כרטיס צהוב על בזבוז זמן. לאחר המשחק, בריאיון לכאן חדשות, טען פרץ שהשופט אמר לו שהצהוב בוטל.

הנבחרת של גיא לוזון ניצחה ביום רביעי את צ'כיה עם שער של עומרי גנדלמן בדקה ה-82 ועלתה מהמקום השני מהבית שבו השתתפו גם אנגליה וגרמניה. במשחק הראשון הנבחרת הישראלית השיגה נקודה מול גרמניה, נגד כל הסיכויים. הגרמנים שהגיעו כפייבוריטים גדולים ואלופי אירופה הקודמים, השיגו פנדל כבר בדקה הראשונה אך דניאל פרץ הדף את הבעיטה. תורג'מן המשיך את היכולת הנהדרת מהמונדיאליטו והבקיע שער יתרון מפתיע מאוד, אך הגרמנים חזרו כמה דקות אחרי. גם אחרי שקארצב הורחק לפני ההפסקה, הגרמנים לא הצליחו להשיג יותר מתיקו ואף פרץ הדף פנדל נוסף.

במשחק השני בבית, ישראל פגשה את אנגליה, הפייבוריטית לזכייה, והתקשתה. החניכים של לוזון ניסו להציג כדורגל התקפי אבל לא תרגמו את זה לשערים, והאנגלים הבקיעו פעמיים. 

הפופולריים