"עד שאדמותינו ישובו": תושב רמאללה תכנן פיגוע, הקליט צוואה ונעצר

תושב רמאללה תכנן פיגוע, הקליט צוואה ונעצר

לפני שיצא לפיגוע הוא נסע להתפלל בהר הבית ושם הוא נעצר ע"י לוחמי מג"ב
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
"עד שאדמותינו ישובו": תושב רמאללה תכנן פיגוע,
צילום: "עד שאדמותינו ישובו": תושב רמאללה תכנן פיגוע,

תאאר דרגאם, פלסטיני בן 20 תושב רמאללה, נעצר לפני כחוש שנכנס לישראל שלא כדין, כאשר בחקירה התגלה כי תכנן לבצע פיגוע בתוך ישראל. בצוואה שהקליט ופורסמה בחדשות הערב בכאן 11, נשמע דרגאם אומר: "אין אדם שישתוק על פגיעה בזכויותינו, עד שאדמותינו ישובו אלינו. הן לא ישובו לידינו בקלות, בפיגוע אחד, שניים שלוה. הן יחזרו לידינו רק במלחמה, בעזרת האל".

דרגאם תכנן את הפיגוע בקפדנות. הוא חדר לשטח ישראל כמה פֶּעמים בעבר, בחן את הדרך הטובה ביותר להסתנן אל תוך הקו הירוק, דרך הכפר א-ראם. לפני כחודש הוא נכנס לישראל שלא כדין, ונעצר בעיר העתיקה בירושלים לאחר שלוחם מג"ב חשד בו. 

דרגאם היה בדרכו אל מסגד אל אקצא להתפלל בפּעם האחרונה לפני שהוא יוצא לפּיגוע. היעד שלו היה תל אביב. בחקירתו התברר שהוא גנב סכין מהאיטליז שבו עבד בשטחים והֶחביא אותו בבּית ליום פקודה, עד שאביו גילה זאת והחזיר את הסכין למקומה.

החשוד הזדהה עם חבורת גוב האריות שאחראית לַפּיגועים בחודשים האחרונים וּבכיריה נהרגו בחילופי אש עם צה"ל או הִסגירו את עצמם לרשות. בסרטונים שהוא פרסם בּחשבון טיקטוק שלו הוא סיפר על ההזדהות עם הארגון ועל כוונתיו. בעקבות החקירה במרחב דוד של מחוז ירושלים הוגש נגד דרגאם כתב אישום בבֿית המשפט הצבאי, וּבֿכך נמנע פיגוע בלב תל אביב. 

הפופולריים