האזינו

האב השכול איציק בונצל בדמעות: "לקריאות שלנו לא נותנים מספיק במה"

האב השכול איציק בונצל: לקריאות שלנו לא נותנים במה
איציק בונצל, אביו של סמ"ר עמית בונצל הי"ד, לוחם בצנחנים שנפל בקרב בעזה ב-6 לדצמבר, התראיין היום לדב אייכלר ודנה בצלאל ברדיו כאן מורשת, סיפר על הפגישה עם נתניהו, על הסיקור המוטה בתקשורת, על החיבור למגזר החרדי ועל הצוואה של בנו: "אני פונה למאזינים שלכם, גם לכם יש משימה בצוואה של עמית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמית בנצול
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"הגעגוע כל כך צורב. אתם צריכים להבין מה זה בשבילי לקיים את הריאיון הזה, שאני מפסיק אותו כמה וכמה פעמים לאיזה שתיים שלוש שניות, כדי לבלוע את הדמעות, להסתדר רגע עם הכאב ועם המילים הנכונות. אני חייב לדייק במשימה הזאת, בצוואה של בני". כך אמר היום (רביעי) בדמעות איציק בונצל, אביו של הלוחם עמית בונצל הי"ד לדב אייכלר ודנה בצלאל ברדיו 'כאן מורשת'. 

בונצל סיפר לכאן מורשת על אותה הפגישה רה"מ נתניהו שהתקיימה אתמול: "ישבתי ממש מול ראש הממשלה. פגשתי ראש ממשלה נחוש, ששולט בתהליכים, בניגוד למה שנאמר בחלק מאמצעי התקשורת. שאלנו אותו שאלות קשות מאוד, העברנו את התחושות של הרחוב הישראלי שכלום למעשה לא קורה, מדשדשים אבל אין מלחמה, העברנו לו את המסר שלא ייתכן שמדינה ריבונית תשב ותחכה להחלטה של איזה נאצי שיושב באיזה מחילה בעזה, האם הוא מסכים או לא מסכים, לא ייתכן כדבר הזה, ראש הממשלה שמע את הדברים".

האזינו לריאיון המלא:

 

לאחר שנהרג עמית, גילו הוריו יומן שכתב לעצמו, "יצאנו למהלך היסטורי שישנה את המשוואה ועלינו להשלים את המלאכה... עלינו לסיים בניצחון מוחץ". כתב הלוחם. אביו איציק סיפר על המסמך המרגש: "זו צוואה שעמית כתב חמישה ימים לפני שהוא נהרג. אני מכיר את בני, תמיד לפני כניסת השבת אלה היו אצלו רגעים של התעלות נפשית. הוא הקשיב למוזיקה חסידית, מוזיקת נשמה, הכין את עצמו לקראת השבת. כנראה היו לו רגעים בודדים לשבת ולכתוב כאשר הוא ישב שם בשכונת שג'עיה, השכונה שבה הוא נהרג במהלך הקרב. והוא כתב שם 'אני גאה להיות יהודי בצבא ההגנה לישראל', זה היה עמית ולכן אנחנו מצווים ללכת לאורה של אותה צוואה ואותו מכתב ולהביא לכדי ניצחון".

היומן של עמית בונצל (באדיבות המשפחה)

בונצל סיפר על התחושות הקשות ועל הצורך להעביר הלאה את צוואתו של בנו: "זו הצוואה שאנחנו חייבים לקיים אותה. אני אומר את הדברים כי אני לבוש מדים, אני לובש את המדים של עמית ואני אומר לכם יש לנו עם נהדר אנחנו הרגשנו אותו, אנחנו מרגישים אותו. התקשורת לא תשבור לנו את הרוח, התקשורת לא תבלבל בינינו, זה מיעוט קטן ואנחנו חייבים את הניצחון הזה. אני לקחתי את בני לגן ולישיבה ולא האמנתי בחיים שאני אעמוד במצב הזה, שעמית שלנו נהרג. אנחנו חייבים לעשות מעשים, חייבים להבין שאני מדבר מגרונו של עמית".

בונצל סיפר על התמיכה שקיבלו מהציבור החרדי: "בערב פורים פרסמנו פה בקהילה אצלנו בשוהם שלא יביאו לנו משלוחי מנות כי לא נעמוד בכמות שמתוכננת להגיע, אבל כששבנו הביתה מסעודת המצווה אצל ההורים, גילינו משלוחי מנות מאלעד, מבני ברק, אני פשוט מתרגש מזה, אנשים שלא מכירים אותנו, כתבו לנו עד כמה הם מודים לנו על המחיר ששילמנו. לא משלוח אחד, לא שניים, יותר מעשרה משלוחים כאלה מאנשים שלא הכרנו מהמגזר החרדי וזה מאוד מרגש וזה מלמד על אחדות, זה מלמד על ההבנה גם אצל הציבור החרדי וגם אצל ציבורים אחרים שאנחנו בסופו של דבר פה אחים והתקשורת לא תנצח אותנו".

הפופולריים