אתגר קרת: "בתוך כל הכאוס והייאוש אנחנו מתחברים לדברים הכי אמיתיים"

אתגר קרת: "בתוך הכאוס אנחנו מתחברים לדברים הכי אמיתיים"
אתגר קרת בראיון למה שכרוך עם יובל אביבי ומיה סלע בכאן תרבות מספר על ספרו החדש "אוטוקורקט". קרת מדבר על הניסיון לכתוב רחוק מהמציאות הקשה ואיך היא תמיד משתחלת פנימה בסוף, על להתכונן לסוף העולם, על האפשרות בתקופה מקטובת לבחור להיות חכם ולא צודק
אתגר קרת
אתגר קרת צילום: מרים אלסטר/ פלאש 90

אתגר קרת מספר על תחושתיו בתקופה האחרונה בתוכנית "מה שכרוך" עם יובל אביבי ומיה סלע: "אני מרגיש שבאינטראקציות שלנו בעולם, אנחנו איכשהו משחקים כאילו המצב הוא כמו פעם. היום הסיכוי שלי, כשאני מדבר עם מישהו בבית קפה, לפרוץ בבכי או הסיכוי לחבק אדם שאני לא מכיר ברחוב - גדל משמעותית וזה לא בגלל שאיבדנו את הצפון אלא כי בתוך כל הכאוס והייאוש אנחנו מתחברים לדברים הכי בסיסיים ואמיתיים. אתה רואה מישהו נופל ועוזר לו ואתה אומר - אוקיי, אני קיים בעולם".

“מה קורה במציאות שבה אין את המושג פשרה? יש כל מיני אנשים עם כל מיני רעיונות והם אומרים הרעיון שלי הוא הרעיון הנכון ואני צריך להכניע את כל האנשים האחרים ולא אכפת לי, טוב להם לא טוב להם, נשרוף אותם לא נשרוף אותם" כך אומר אתגר "בכאן תרבות" ומוסיף, “כשאני שומע את בן גביר או איש חמאס או אוונגליסט מדברים, יש שם סיפור סדור - בסוף תהיה מלחמה גדולה וכל מי שלא חושב כמו בן גביר, סינוואר או האוונגליסט התורן יושמד. הסיפור הזה מצדיק שאיפה לכאוס, כי אומרים, יהיה בלגן, ישחטו את כולם אבל אנחנו נשאר וכולם יעשו מה שאנחנו רוצים". על ההפגנות הוא אומר: "הדינמיקה הזו מחלחלת ומגיעה לכולנו. בהפגנות, אני אומר שהמילה ״עכשיו״ זה ה״אמן״ של החילונים. ״כולם עכשיו״, למי אני אומר את זה? לביבי? לסינוואר? ומה זה העכשיו הזה? אני יותר מבין את העולם הרגשי שלי ופחות מבין את הפעולה שלי בעולם".

האזינו לריאיון המלא:

 

עוד סיפר "במה שכרוך" על תהליך כתיבת ספרו החדש: "כתבתי את הספר בתקופה של קורונה, מהפכה משפטית, שני סיפורים כתבתי אחרי שהתחילה המלחמה והתחושה הכללית היא שכל פעם סוגר עליך משהו. ובזמן שאתה מנסה להתמודד איתו, אתה אומר: ״בסדר, עוד שנתיים ימצאו תקופה לקורונה וכבר… רגע רגע, רוצים לקחת לי את הדמוקרטיה, אז עוד שבועיים יש הפגנה באיילון, רגע רגע, מה קרה מתקיפים בדרום״.

הפופולריים