בחירות העורכים - כאן 88 | 8.3.2022

בחירות העורכים - כאן 88 | 8.3.2022
עדכון אחרון - 8.3.2022
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ימבו ג'יי
צילום: צילום: ירדן ביידר

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

ג'ימבו ג'יי ולהקת ספא - רק מספר

לפעמים טוב לדעת שיש דברים בחיים שאפשר לסמוך עליהם. כוס תה תמיד עוזרת כשחולים, השמש שוקעת בכל ערב, ובכל שיר של ג'ימבו ג'יי תמיד יהיו מילים מעוררות הזדהות שמנסחות בחיוך תחושות שכולנו חווים. בסינגל החדש, למשל, ג'ימבו מספר לנו שגיל זה רק מספר. אחרת איך יכול להיות שמצד אחד הוא עדיין מתלהב כמו ילד כשהקצב של הווישר והשיר ברדיו מתיישבים בול, ומהצד השני גם פולט מהפה את המילה "הופה" כשהוא מתיישב? יחד עם להקת ספא, שהם אוריה ויצטום, איתי כפיר, רוני מרקביץ' ורועי דורון (שהפיק את השיר וגם כתב והלחין עם ג'ימבו ג'יי), הם מסכמים באופטימיות בפזמון את מה שהפליימינג ליפס שרו כבר ב- 2002 - "זו לא השמש ששקעה רק הכדור שמסתובב".

Dirty Fly – Back Against the Wall

Dirty Fly מגדירים את עצמם כלהקת גראז'-רוק לבנטינית ואיכשהו נראה שהתיאור המצומצם הזה אוסף לתוכו את כל מה שטוב בסינגל החדש שלהם - Back Against The Wall. עם גיטרות שמאזכרות פסיכדליה משנות ה-70 ונטועות בשורשים העמוקים של המזרח התיכון, ובעזרת תופים ובס שמניעים קדימה את הגרוב - התגובה האוטומטית של הגוף היא לזוז. ובהצלחה עם לנסות להילחם בזה. אנחנו מלווים את ההרכב הזה עוד מצאת ה-EP הראשון שלו ב-2018, בדרך הם הוציאו EP משובח נוסף, הופיעו בג'אם 88 פעמיים, והספיקו להפוך מהרכב מרובה משתתפים לטריו. בתום הדרך המפותלת הזו נשארה רק שאלה אחת - מתי נזכה לאלבום מלא?

Labrinth & Zendaya – I'm Tired

הסדרה אופוריה הפכה לאחרונה לדבר החם בקרב בני דור ה-z, אבל גם בקרב אוהבי סדרות עם חולשה לפסקולים. במקרה הזה מדובר באחד מרגש ומגוון, שהחייה מחדש שירי אייטיז נשכחים ולהיטי מסיבות משנות האלפיים. על הפסקול המקורי של הסדרה אחראי המפיק לברינת', שהפציע בהופעת אורח באותו הפרק שבו השיר I’m Tried נחשף לראשונה. לצידו, שרה זנדאיה שמשחקת את הדמות הראשית שהיא רו בת ה-17, תלמידת תיכון שמות אביה גרם לה לצלול לתוך עולם אפל של סמים, הזיות ובעיקר כעס. השילוב הגוספלי מלא הרגש והעוצמה, לצד הסצנה שבה רו מתחבקת עם לברינת' (אחד מהספק חלומות, ספק הזיות שרו שוקעת בהן) יצר את אחד הרגעים הבלתי נשכחים בסדרה, וגם את אחד השירים המדוברים של התקופה.

Metronomy - Right On Time

היכולת לא לקחת את עצמך יותר מדי ברצינות כבן אדם היא חמקמקה ולפעמים נדירה. אבל היכולת לא לקחת את עצמך יותר מדי ברצינות כלהקה, היא כבר סוג של נס. שלוש שנים אחרי האלבום האחרון שלהם, מטרונומי, הלהקה הכי לא-רצינית-ועדיין-רצינית שיש, חוזרת עם אלבום חדש שניחשתם נכון - לא לוקח את עצמו יותר מדי ברצינות. למרות שחלק מהשירים באלבום עוסקים בנושאים כבדים כמו המגיפה (זוכרים?) או אהבה, ההפקה תמיד מצליחה איכשהו להקליל אותם בלי להפוך אותם למטופשים. Right On Time הוא דוגמה מושלמת לכך. שיר שמתחיל באהבה נכזבת ומסיים בכזו שהתממשה, אבל מהרגע הראשון עושה חשק דווקא לאור השמש, כפי שמודגש בפזמון. גם הוא, כרגיל אצל מטרונומי, משלב אלקטרוניקה עדינה לצד צלילים אקוסטיים וקלילים שהופכים את כל זה לתענוג אמיתי.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים

הפופולריים