מועצה

אודות חברי המועצה החלטות וכללים צור קשר
  1. מר גיל עומר – יו"ר המועצה

    בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדע המדינה מאוניברסיטת חיפה. לימודי תעודה בניהול עסקי של מוסדות תרבות ואומנות מהפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. מכהן כמנכ"ל מוזיאון הילדים הישראלי בחולון וכחבר דירקטוריון בית התפוצות. בעברו כיהן כסמנכ"ל תוכן בחברת "חדשות ישראל", ראש מערכת החדשות ב"ידיעות אחרונות", עורך ומנהל מחלקת האקטואליה בגלי צה"ל וסגן מפקד ועורך ראשי של גלי צה"ל.

    חבר בוועדות המשנה: ועדת תוכן, הועדה לפיקוח על פעילותה של היחידה המסחרית.

    קדנציה ראשונה - מונה בתאריך: 13 באפריל 2016, סיום קדנציה בתאריך: 13 באפריל 2020
    קדנציה שניה - מונה בתאריך: 19 בנובמבר 2020

  2. פרופ' דוד אלכסנדר

    בעל תואר ראשון בספרות אנגלית ובאמנות התיאטרון, תואר שני ודוקטורט מאוניברסיטת תל אביב. מכהן כנשיא המרכז האקדמי לעיצוב ויצו חיפה וכיו"ר המועצה הישראלית לקולנוע. בעבר כיהן כמנכ"ל בית התפוצות, מנכ"ל תיאטרון "הבימה" וראש מנהל התרבות במשרד החינוך והתרבות, חבר ועדת פרס התיאטרון הישראלי וחבר האסיפה הכללית וועדת הביקורת בתיאטרון "גשר".

    חבר בוועדות המשנה: ועדת אתיקה ופיקוח על שידור פרסומות והודעות, ועדת גלי צה"ל, ועדת תוכן.

    קדנציה ראשונה - מונה בתאריך: 13 באפריל 2016, סיום קדנציה בתאריך: 13 באפריל 2020
    קדנציה שניה - מונה בתאריך: 19 בנובמבר 2020

  3. פרופ' מנחם בן-ששון

    מחנך ומורה, בוגר וד"ר של האוניברסיטה העברית. חוקר של ההיסטוריה היהודית בארצות האסלאם באוניברסיטה העברית בירושלים. כיום מכהן כנגיד האוניברסיטה העברית, ובעבר מילא שורת תפקידים בכירים ביניהם: נשיא האוניברסיטה, ראש ור"ה, רקטור האוניברסיטה, ראש מכון בן צבי לחקר קהילות ישראל במזרח וראש הוועדה הפדגוגית של "יד ושם" וחבר המועצה שם. חבר הכנסת ה-17, בה מילא את תפקיד יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט ומנסח טיוטת החוקה. היה שותף להקמת "עזריאלי - המכללה האקדמית להנדסה בירושלים" וזכה בתואר עמית כבוד מהמוסד וד"ר כבוד של JTS בניו-יורק.

    חבר בוועדות המשנה: ועדת אתיקה ופיקוח על שידור פרסומות והודעות, ועדת ביקורת, ועדת כוח אדם (מינוי זמני).

    קדנציה ראשונה - מונה בתאריך: 19 בנובמבר 2020

  4. ד"ר שרון ידין

    בעלת תואר דוקטור במשפטים מאוניברסיטת תל אביב ופוסט דוקטורט מן האוניברסיטה העברית. חוקרת משפט ורגולציה. כלת פרס גורני למשפט ציבורי. פרסמה ספרים ומאמרים בארץ ובחו"ל, אשר זכו בפרסים וצוטטו בפסיקת בית המשפט העליון. חקרה רגולציה ותקשורת במכון ון ליר. מלמדת קורסי יסוד במשפט מנהלי, דיני תאגידים ורגולציה בפקולטות למשפטים. עורכת דין מוסמכת, מייעצת לרגולטורים, למשרדי עורכי דין ולחברות בינלאומיות מובילות. כיהנה כחברת נשיאות מועצת העיתונות. חברה בוועדה הציבורית של עמותת מעלה ובוועד המנהל של האגודה הישראלית למשפט וחברה.

    חברה בוועדות המשנה: ועדת ביקורת, ועדת גלי צה"ל.

    קדנציה ראשונה - מונתה בתאריך: 18 בינואר 2021

  5. רו"ח אמיר סבהט

    בעל תואר ראשון בחשבונאות ומנהל עסקים מהמסלול האקדמי המכללה למנהל ותואר שני בניהול פיננסי מאוניברסיטת תל אביב. בוגר קורס ניהול בכיר באוניברסיטת הרווארד (HBS). מנהל כספים ופיתוח עסקי למיזמי אימפקט באפריקה ועמית מחקר בכיר במוסד שמואל נאמן למחקר מדיניות לאומית. שימש רואה חשבון ומנהל צוות ביקורת חברות הייטק במשרד רו"ח EY. מכהן כדירקטור בארגונים עסקיים וציבוריים וחבר ועד מנהל בארגונים חברתיים. בשנת 2012 נבחר ע"י מגזין The Marker כאחד מ-40 הצעירים המבטיחים. חובב תעופה ומחזיק ברישיון טיס פרטי.

    חבר בוועדות המשנה: ועדת ביקורת, ועדה לפיקוח על פעילותה של היחידה המסחרית, ועדת כספים, התקשרויות והשקעות (מינוי זמני).

    קדנציה ראשונה - מונה בתאריך: 14 ביולי 2021

  6. גב' אהובה פיינמסר

    בעלת תואר ראשון B.Sc במתמטיקה, סטטיסטיקה ומדעי המחשב ותואר שני במינהל עסקים. בעלת חברה לייעוץ וניהול פרויקטים בתחום המידע והטכנולוגיה. פיינמסר כיהנה כמנכ"לית הטלוויזיה החינוכית, מנכ"לית "עת הדעת" בישראל וכמנכ"לית מלם טכנולוגיות מידע. משמשת כיועצת פרויקטים בכירה ברשות התיקשוב הממשלתי, במשרד הדיגיטל הלאומי. חברה בוועדות ביקורת באופרה הישראלית ובבלט הישראלי וחברת דירקטוריון החברה לאומנות ותרבות בהרצליה. בשנת 2020 קיבלה תעודת הוקרה, מטעם הלשכה לטכנולוגיות מידע בישראל, על היותה פורצת דרך לנשים רבות.

    חברה בוועדות המשנה: ועדת דיגיטציה, חדשנות וטכנולוגיה, ועדת כספים והתקשרויות, ועדה לפיקוח על פעילותה של היחידה המסחרית (מינוי זמני).

    קדנציה ראשונה - מונתה בתאריך: 13 באפריל 2016, סיום הקדנציה בתאריך: 13 באפריל 2020
    קדנציה שניה - מונתה בתאריך: 19 בנובמבר 2020

  7. גב' מיכל רפאלי כדורי

    בעלת תואר ראשון בתולדות האומנות והתיאטרון מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מנהלת את פרס היצירה ע"ש שולמית אלוני, מכהנת כחברה בוועדים המנהלים של קרן מקור, קופרו והתיאטרון הערבי-עברי ביפו. פרשה באחרונה מתפקיד סמנכ"לית רגולציה ומנהלת הערוצים החיצוניים בחברת הלוויין YES, נמנית עם מייסדי החברה וחברת הנהלה עד פרישתה. בעברה כיהנה כיו"ר המועצה לשידורי כבלים ולווין, עוזרת לשרת החינוך, התקשרות והאומנויות שולמית אלוני, ממקימי ועדת ליבני לתיקון חוק רשות השידור ומהעובדים הראשונים בחברת הכבלים ערוצי זהב.

    חברה בוועדות המשנה: ועדת תוכן, ועדת כוח אדם.

    קדנציה ראשונה - מונתה בתאריך: 19 בנובמבר 2020

  8. מר יוחנן צנגן

    בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית, בעל תואר שני בניהול ויישוב סכסוכים מאוניברסיטת בר אילן. בעבר סמנכ"ל לכספים ברשות השידור, מנכ"ל רשת - ערוץ 2, יו"ר הבימה, דירקטור במגזר הציבורי והעסקי, יועץ בתחומי תקשורת. כיום נציג ציבור בבית הדין לעבודה ומגשר מוסמך.

  9. רו"ח יונה ויזנטל

    רואה חשבון, תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מאוניברסיטת בן גוריון. עוסק בפרויקטים שונים בארץ ובחו״ל, מכהן כדח״צ בהולמס פלייס וחבר הנהלת קופרו היה ממייסדי ערוץ הספורט, כיהן שנים רבות כסמנכ״ל התוכן של yes ושימש כמנכ״ל רשות השידור בתקופת הפירוק.

  10. חברי מועצה לשעבר

    מר נפתלי גליקסברג
    מונה בתאריך 13 באפריל 2016, הגיש את התפטרותו בתאריך 16 בנובמבר 2016

    מר אבי רט
    מונה בתאריך 16 באפריל 2016 , הגיש את התפטרותו בתאריך 24 ביולי 2018

    גב' מישל קרמרמן דקל
    מונתה באוקטובר 2018 למנכ"לית הרשות השניה

    גב' אורלי גרטי סרוסי
    מונתה בתאריך: 23. במאי 2016, סיום הקדנציה בתאריך 23 במאי 2020

    ד"ר אורנה דויטש
    מונתה בתאריך: 13 באפריל 2016, סיום הקדנציה בתאריך:13 באפריל 2020

    גב' אורית מסיליתי
    מונתה בתאריך: 13 באפריל 2016, סיום הקדנציה בתאריך: 13 באפריל 2020

    מר שלומי שטיין
    מונה בתאריך: 27 ביולי 2016, סיום הקדנציה בתאריך: 27 ביולי 2020

    מר חמיס אבולעפיה ז"ל
    קדנציה ראשונה - מונה בתאריך: 13 באפריל 2016, סיום הקדנציה בתאריך: 13 באפריל 2020
    קדנציה שניה - מונה בתאריך: 19 בנובמבר 2020. נפטר בתאריך: 27 בנובמבר 2020

    גב' דלית שטאובר
    קדנציה ראשונה - מונתה בתאריך: 13 באפריל 2016, סיום הקדנציה בתאריך: 13 באפריל 2020
    קדנציה שניה - מונתה בתאריך: 19 בנובמבר 2020
    מונתה למנכ"ל משרד החינוך בתאריך: 19 בדצמבר 2021