חיסון של פייזר

הביקור של מנכ"ל פייזר בישראל נדחה

הביקור תוכנן לשבוע הבא. מהחברה נמסר: "יתואם לסוף האביב, כשהמגבלות יוסרו או ישתפרו". בחברה הבהירו כי הם מעוניינים בביקור בארץ ובפגישות עם מקבלי החלטות ואנשי המקצוע, בעקבות מבצע החיסונים
נוב ראובני
04 במרץ 2021
16:03

בפייזר ישראל אישרו היום (חמישי) כי ביקורו של מנכ"ל חברת התרופות האמריקנית, אלברט בורלא, בישראל שתוכנן לשבוע הבא לא יתקיים. טרם נקבע מועד חדש, אך ככל הנראה הביקור יידחה לתחילת הקיץ.

"אנחנו ממשיכים להיות מעוניינים בביקור בישראל ובפגישות עם מקבלי החלטות, בכירי מערכת הבריאות ואנשי המקצוע שלוקחים חלק במבצע החיסונים המוצלח בישראל. הביקור יתואם בהמשך, ככל הנראה, לקראת סוף האביב, כאשר המגבלות הנובעות מווירוס הקורונה יוסרו או ישתפרו, והן יאפשרו תנאי ביקור טובים", נמסר מפייזר.

חיסונים תמורת מידע: פרטי ההסכם עם פייזר נחשפים

פרסום ראשון: עלויות החיסונים של פייזר ומודרנה נחשפות

ביום שישי כינה בורלא את ישראל "המעבדה של העולם". בריאיון למהדורת החדשות של רשת NBC, אמר מנכ"ל פייזר: "ישראל משתמשת רק בחיסון שלנו, וחיסנה בעזרתו חלק גדול מאוד מהאוכלוסייה". בורלא הוסיף כי מבצע החיסונים בישראל הוא דוגמה טובה ליתרונות של החיסון.

"משום שהם מתקדמים במהירות לקראת חיסון של כל האוכלוסייה, אני חושב שנוכל לקבל אינדיקציות בתוך חודש-חודשיים", הוסיף. כשנשאל אם אדם מסוגל להדביק אדם אחר בנגיף, לאחר שקיבל שתי מנות של חיסון, אמר בורלא כי "הנתונים ברחבי העולם ואלו שמקבלים מישראל וממחקרים אחרים, יעזרו להבין זאת טוב יותר".