כיתה
פלאש 90

כחול לבן: להרחיב את פתיחת מערכת החינוך בשבוע הבא

מפלגתו של גנץ דורשת לגבש מתווה לחזרה נרחבת של הכיתות הגבוהות ופתיחה מיידית של כיתות א׳-ד׳ ללימודים מלאים • טרופר ואדלשטיין סיכמו: תותר כניסה של עד 30 אחוזים מהתפוסה באיצטדיונים ובאולמות הספורט שמעל עשרת אלפים מקומות
גילי כהן
07 באפריל 2021
16:05
עודכן ב 08 אפריל 18:48

שרי כחול לבן ידרשו להרחיב במידה ניכרת את פתיחת מערכת החינוך בשבוע הבא בעקבות הירידה בתחלואת קורונה. השרים גנץ ופרקש הכהן נועדו עם מומחים ואמרו היום (רביעי) כי החליטו לעמוד על זכותם של ילדי ישראל לחינוך בחודשים שנותרו עד לסוף השנה, בעיקר בכיתות ז' עד י' שהפסידו ימי לימודים רבים ועדיין לומדים רק יומיים בשבוע.

בכחול לבן דורשים לגבש מתווה שבבסיסו חזרה נרחבת של הכיתות הגבוהות ופתיחה מיידית של כיתות א׳-ד׳ ללימודים מלאים. תוקפן של תקנות החינוך יפקע במוצאי-שבת, ושרי כחול לבן  אומרים כי לא יאפשרו להאריך אותן בלי הצגת מתווה מוסכם בין משרד החינוך למשרד הבריאות.

הקהל חוזר למגרשים: תוגדל כמות האוהדים

שרי הממשלה אישרו אתמול הקלות נוספות, בהן באצטדיונים ובאולמות הספורט הגדולים תותר תפוסת קהל של עד 30% (מ-מ-5,000 איש ל-10,000). האצטדיונים המדוברים הם רמת גן, טדי, בלומפילד וסמי עופר. 

באולמות סגורים המכילים יותר מ-10,000 מקומות תותר כניסה של עד 4,000 צופים. אולמות ואצטדיונים שאינם נכללים במתווה זה ימשיכו לפעול על פי המתווה הנוכחי, שאושר באמצע החודש שעבר. המתווה יובא לאישור בישיבת קבינט הקורונה הקרובה. יתאפשר קיום אירוע ספורט עממי רב משתתפים עם עד 1,000 איש.