-
צילום: חן לאופולד, פלאש 90

אחרי יום העצמאות: כיתות ה'-ו' יחזרו ללמוד בלי קפסולות

הקלה על התלמידים - בהנחה שנתוני התחלואה יוותרו נמוכים כפי שהם כיום • מתווה לחינוך שאושר היום טלפונית על ידי קבינט הקורונה יהיה בתוקף עד ליום שני בלבד - בשל התנגדות גלנט למתווה, שמחייבת דיון פיזי בישיבת הממשלה
קטי דור וגילי כהן
08 באפריל 2021
20:29
עודכן ב 22:12

הקלות נוספות על בתי הספר: ביום ראשון שלאחר יום העצמאות, 18 באפריל, יוחזרו הלימודים בכיתות ה' ו-ו' למתכונת מלאה ללא קפסולות. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. ההקלה תתקיים בהנחה שנתוני התחלואה יוותרו נמוכים כפי שהם כיום. 

לנוכח הלחץ של מרכז השלטון המקומי בנוגע ללימודים בכיתות ז' עד י', במשרד הבריאות אומרים שבכיתות  שבהן יהיו לפחות 75% נבדקים בתכנית מגן חינוך, ניתן יהיה להסיר את הקפסולות. בשבוע הבא צפויים עוד דיונים על כך כדי לנסות ולמצוא מתווה שיקל על בתי הספר.

בתוך כך, שרי קבינט הקורונה אישרו הערב במשאל טלפוני את מתווה משרד הבריאות בנוגע לפתיחת מערכת החינוך - אבל זה יהיה בתוקף רק עד יום שני, אז תיערך ישיבת ממשלה בנושא זה. הסיבה לישיבה הנוספת היא התנגדות שר החינוך גלנט למתווה של משרד הבריאות. לפי הנחיית היועץ המשפטי לממשלה, בעת התנגדות השר הרלוונטי למתווה המוצע, יש לקיים דיון כהלכה בנושא, ולא להסתפק באישור טלפוני, ולכן צריך ישיבת ממשלה.

מתווה משרד הבריאות שיאושר ליומיים אלו כולל את ביטול הקפסולות בכיתות ד'. את מתן האפשרות בעתיד לכיתות ה'-ו' ללמוד ללא קפסולות, אם נתוני התחלואה לא יעלו. מתן אפשרות לכיתות ז' עד י' להתערבב עד ארבע קפסולות. בנוסף, כיתות י"א-י"ב - אם מעל ל-65% מהתלמידים חוסנו - יוכלו לשוב ללימודים מלאים, בלי קפסולות.