-

לראשונה: זוהו בארץ 7 מקרים של וריאנט הודי בקרב שבים מחו"ל שלא התחסנו

משרד הבריאות: עדיין אין מידע ברור ביחס להשלכותיו על מחוסנים ומחלימים • המשנה למנכ"ל משרד הבריאות לשעבר: "בשלב הזה אפשר לשחרר חלק מהמגבלות" • הוא הוסיף: "אי אפשר לדעת אם הקורונה ממש מאחורינו, אולי היא מלפנינו"
דקלה אהרן שפרן
16 באפריל 2021
08:56
עודכן ב 16:40

משרד הבריאות הודיע היום (שישי) כי לראשונה זוהו בישראל שבעה מקרים של וריאנט הודי אצל שבים מחוץ לארץ שלא חוסנו נגד קורונה. על פי הודעת משרד הבריאות, המקרים זוהו באמצעות המערך הלאומי לריצוף גנומי. עדיין אין מידע ברור ביחס לווריאנט והשלכותיו על מחוסנים ומחלימים. בהודעתו, חזר המשרד והדגיש את חשיבות הבידוד לשבים מחו"ל לישראל, במיוחד ממדינות בהן התחלואה בקורונה קשה.

מוקדם יותר התייחס המשנה למנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, פרופסור איתמר גרוטו, לשורת ההקלות שתחל משבוע הבא בהגבלות הקורונה. בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר גרוטו: "אפשר לומר שאנחנו נמצאים בהפוגה ארוכה מהמגפה, רואים ירידה ממושכת בתחלואה – לכן בשלב הזה אפשר לשחרר חלק גדול מהמגבלות ולחזור לשגרה.

האזינו לריאיון עם פרופ' איתמר גרוטו

"כמובן שאנחנו לא יודעים אם לא תהיה חזרה בשנה הבאה. אי אפשר לדעת אם הקורונה ממש מאחורינו, אולי היא מלפנינו - לא יודעים אם לא תהיה חזרה בשנה הבאה", הוסיף גרוטו. הוא התייחס לאפשרות של זריקת קורונה שלישית כעבור שנה מהמנה השנייה: "אם נראה וריאנט שונה, יכול להיות שזה יהפוך להיות כמו שפעת - כל שנה נצטרך לקבל מנת חיסון נוספת". 

החל מיום ראשון הקרוב תבוטל חובת עטיית המסכות באוויר הפתוח, כך הודיע אתמול משרד הבריאות. בהודעת המשרד נמסר כי "ההנחיה יצאה לאחר קבלת עמדת אנשי המקצוע במשרד לפיה נוכח התחלואה הנמוכה אין עוד צורך במסכות בשטח פתוח". בהודעה הודגש שבשטח סגור עדיין תחול חובת עטיית מסכה. 

כמו כן, הממשלה אישרה בשבוע שעבר לפתוח את מערכת החינוך במלואה ללא קפסולות מיום ראשון. במסגרת המתווה החדש, יופעל מערך בדיקות וניטור רחב במוסדות החינוך. כלומר, ברגע שיתגלה תלמיד מאומת בכיתה מסוימת - התלמידים בכיתה, בשכבה וצוות ההוראה יעברו בדיקות טרם חזרתם שוב למערכת החינוך. זאת בנוסף לחובת הבידוד כפי שקיימת עד כה.

עוד הוחלט כי לא תוטל הגבלה על מעבר של מורים וסייעות בין הכיתות ובתי הספר. מסגרות החינוך הבלתי פורמאלי, החוגים וההשכלה הגבוהה ימשיכו במתכונת הקיימת. המשך ההקלות לגבי המסגרות הללו ייבחן בשבוע הבא.  

תגיות:
קורונה