המשלוח הרפואי להודו
צילום: משרד החוץ

החל ממחר רכבת אווירית של מטוסים עם ציוד רפואי תצא מישראל להודו

ממשלת הודו פנתה לאיכילוב בקשר לתרופה הישראלית לקורונה • לראשונה זוהו בישראל נדבקים בזן הקורונה הברזילאי - תינוקת ומבוגר מחוסן ששבו מחו"ל. גם נדבק ראשון בזן הצ'יליאני אותר בין השבים לארץ
גילי כהן ונוב ראובני
03 במאי 2021
19:15
עודכן ב 21:59

החל ממחר (שלישי) תצא רכבת אווירית של מטוסים להודו עם ציוד רפואי מישראל. כפי שפורסם בכאן חדשות, העברת הסיוע הרפואי אושרה בהתאם להמלצת משרד החוץ, ועלות הציוד מוערכת ב-10 מיליון שקלים. ביום שישי האחרון אישרו בדרג המדיני את הוצאת המשלחת באופן סופי, לאחר שהתקבלו האישורים מהרשויות בהודו שהן אלו שיביאו לישראל מטוסים, שיועמסו עם ציוד ישראלי - וישובו למדינתם. מדובר בארבעה מטוסים הודיים שינחתו בישראל בימים הקרובים, ויביאו להודו בין השאר תרופות, מכונות הנשמה, מחוללי חמצן ועוד.

בתוך כך, משרד הבריאות ההודי פנה לחוקר מבית החולים איכילוב פרופסור נדיר ארבר, שפיתח את התרופה שגרמה לריפוי של 96% מחולי קורונה קשים, וביקש ממנו לשלוח את התרופה, כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. בבית החולים מתכוונים לשלוח את התרופה להודים ובודקים זאת מבחינה משפטית ורגולטורית.


כמו כן אמור להתחיל בשבוע הבא מחקר בתרופה על כמה עשרות חולים ביוון ובישראל. משרד הבריאות בשלבים אחרונים של אישור הניסוי בשלב השני של התרופה עם קבוצת פלצבו.

לראשונה: נדבקים בזן הברזילאי והצ'יליאני אותרו בישראל

לראשונה זוהו בישראל שני נדבקים בזן הקורונה הברזילאי – תינוקת ומבוגר מחוסן. ממשרד הבריאות נמסר שהשניים נמנים עם השבים מחו"ל. גם מקרה של הווריאנט הצ'יליאני נמצא בקרב ישראלי מחוסן ששב מחו"ל.

בד בבד, 19 נדבקים נוספים בווריאנט ההודי התגלו בישראל בקרב אזרחים זרים. עד היום התגלו בסך הכול 60 מקרים של הידבקות בווריאנט. עדיין אין מידע ברור ביחס לווריאנטים הללו והשלכותיהם על מחוסנים ומחלימים.

בשבוע שעבר משרד הבריאות הודיע על תקנה חדשה לפיה מי שיגיע לישראל משורה של מדינות הסובלות מתחלואה גבוהה, יידרש לבידוד ביתי של 14-10 ימים - גם אם הם מחוסנים. המדינות שהחזרה מהן תחייב בידוד הן אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו וטורקיה. רשימת המדינות תתעדכן אחת לשבוע.