נתב"ג
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

משרד הבריאות פרסם אזהרת מסע חמורה לאיחוד האמירויות

במשרד הבהירו כי לא מומלץ לנסוע למדינה, אבל היא עדיין לא ברשימת המדינות האדומות • כרבע מליון בני אדם נכנסו לישראל בחודש האחרון - כ-50% ממי שצריכים להיות בבידוד אינם שומרים על ההנחיות
קטי דור
16 ביוני 2021
17:47
עודכן ב 22:53

המאבק בקורונה: משרד הבריאות הוסיף היום (רביעי) את איחוד האמירויות לרשימת המדינות שלגביהן יש אזהרת מסע חמורה, ומומלץ להימנע בעת הזאת מנסיעות לא חיוניות לחו"ל. ברשימה זו כלולות כעת 14 מדינות, ואם לא תפחת בהן התחלואה בקורונה הן יצטרפו לשש המדינות ברמת הסיכון המרבית - ארגנטינה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו ורוסיה.

משמעות הוספת איחוד האמירויות לרשימה היא שיש שם תחלואה גבוהה ולא מומלץ לנסוע לשם, אבל היא עדיין לא ברשימת המדינות שכל החוזרים מהן, נכנסים לבידוד, גם המחוסנים והמחלימים. 

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי כרבע מליון בני אדם נכנסו לישראל בחודש האחרון, כמעט פי 2 מהחודש שלפניו, ומהנתונים של משרד הבריאות עולה שכ-50% ממי שצריכים להיות בבידוד אינם שומרים על ההנחיות. אחוז המתחסנים באיחוד האמירויות מהגבוהים בעולם, אבל הווריאנט ההודי דומיננטי שם.

החל מאתמול אין חובה לעטות מסכות במקומות סגורים ובשטחים פתוחים. כעת ניתן להסתובב ללא מסכה במקומות עבודה, גנים ובתי ספר – כולל כיתות וחדרי מורים, סופרים, אולמות אירועים, תחבורה ציבורית, מסעדות וברים, קניונים ועוד. ועדיין, ישנם כמה מקרים חריגים שבהם יש עדיין חובה לעטות מסכות, בהם, נוסעים בטיסה יחויבו בעטיית מסכה, אך בנתב"ג ניתן יהיה להסתובב ללא מסכה.

בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בכירים במשרד הבריאות אומרים שהם רואים בחומרה את המבצע של חברת אל על להטיס בחינם ילדים עד גיל 12 שלא חוסנו ליעדים שיש בהם תחלואת קורונה גבוהה. 

בתגובה רשמית של משרד הבריאות נאמר כי הוא מצפה מחברת התעופה לעצור את שיווק כרטיסי הטיסה לסיישל משום שהדבר עלול לפגוע בנתוני התחלואה הנמוכים בישראל ולחבל במאמצים למנוע כניסת זנים חדשים של הנגיף.