כיתה
צילום: אי-פי

הלימודים בעל יסודיים ייפתחו לפי מספר המחוסנים בכיתה

בערים אדומות כיתות ח' ומעלה שבהן שיעור המתחסנים והמחלימים יהיה נמוך מ-70% - יעברו ללמידה בזום • בבתי הספר היסודיים המתווה שיחול הוא מתווה מגן חינוך שנקבע
ליאל קייזר
16 באוגוסט 2021
22:04

ראש הממשלה ומשרדי הבריאות והחינוך הגיעו להבנה שפתיחת שנת הלימודים לתלמידים בני 12 ומעלה תוכרע על פי שיעור המתחסנים בכיתה. כך פורסם היום (שני) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. לפי המתווה, בערים אדומות כיתות ח' ומעלה שבהן שיעור המתחסנים והמחלימים יהיה נמוך מ-70% - יעברו ללמידה בזום.

בדיון שנערך הערב נקבע שבכיתות ששיעור ההתחסנות בהן גבוה דיו הלימודים ייפתחו באופן פיזי ב-1 בספטמבר למרות שיעור התחלואה הגבוה. לעומת זאת כיתות שבהן שיעור ההתחסנות נמוך, יפתחו את שנת הלימודים בלמידה מרחוק. בכל הנוגע לכיתות היסודי המתווה שיחול הוא מתווה "מגן חינוך" שכבר פורסם.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור נחמן אש התייחס בריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב לפתיחת שנת הלימודים. לדבריו, הוא מעדיף לקבל את ההחלטה בעוד כמה ימים. עם זאת הזהיר, כי "אם לא נראה האטה בתחלואה נגיע למצב שאנו חייבים לדחות את פתיחת השנה. אם נראה האטה נדע שאפשר לפתוח. יש יתרון בזה כי יש רק כמה ימי לימוד ונוכל לראות כיצד ניתן להתנהל". 

אתמול פורסם כי גורמים בכירים במערכת הבריאות סבורים שיש היגיון בפתיחת שנת הלימודים בזמן, משום שחמשת ימי הלימודים הראשונים יכולים לאפשר לבחון את תיפקוד המערכת במתווה החינוך. בימים אלה ניתן יהיה לבחון כיצד מתנהלים הבדיקות העצמיות, הדגימות, הבידודים והלימוד ביישובים אדומים וכתומים - ומתוך הניסיון ללמוד כיצד להשתפר אחרי חגי תשרי.

בכל מקרה, ההחלטה אם להמליץ על פתיחת שנת הלימודים תוכרע לפי נתוני התחלואה בשבוע-שבועיים הקרובים. לפי גורמים בכירים, אם העלייה בתחלואה הקשה לא תיעצר - הם ייאלצו להמליץ על סגר.