בית החולים לניאדו, היום

בתי החולים הציבוריים במתכונת שבת, פרופ' אש: "מקווה שזה יסתיים היום"

בתי החולים בירושלים, בני ברק, נתניהו ונצרת מוחים על אי כיבוד ההסכם שחתמו בתחילת השנה עם הממשלה: "ממה שהתחייבו לנו עד יולי – קיבלנו רק 70%. ממה שהתחייבו החל מיולי – לא קיבלנו כלום". מנכ"ל משרד הבריאות הביע תקווה שהמשבר יסתיים כבר היום
דקלה אהרן שפרן וקטי דור
25 באוגוסט 2021
09:55

מחאת בתי החולים הציבוריים: מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן הביע תקווה שהפתרון למשבר יימצא כבר היום (רביעי). בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "הבוקר הזה", אמר פרופ' אש: "אני מקווה שכבר היום נשחרר את אותם 300 מיליון שקלים, בצורה כזו שנוכל להעביר אותם לבתי החולים. יש פה עניין של לאתר את המקורות לכסף הזה ואני מקווה שזה יסתיים היום".

הריאיון עם פרופ' נחמן אש

שבעת בתי החולים הציבוריים - הדסה, שערי צדק, לניאדו, מעייני הישועה ובתי החולים בנצרת, יעבדו היום במתכונת שבת. מנכ"ל בית החולים "שערי צדק" בירושלים אמר כי "בלתי נתפס שהממשלה אינה מקיימת את ההסכם שהיא חתמה עליו, ולא העבירה שקל לבתי החולים הציבוריים".

הריאיון עם פרופ' עופר מרין

בתוכנית"קלמן ליברמן" אמר פרופ' עופר מרין שלבתי החולים הציבוריים אין כסף לקנות מסיכות וציוד רפואי, והמצב עגום וקשה. "תמוה שהממשלה אינה מבינה את החשיבות של בתי־החולים הציבוריים בערים אדומות. בגלל אטימות, אלפי אנשים נפגעים".

מרין סיפר שמלכתחילה, ההסכם בין בתי החולים הציבוריים לממשלה, שנחתם בינואר, קיפח את בתי החולים הללו. אולם, גם הסכם זה לא כובד. "ממה שהתחייבו לנו עד יולי – קיבלנו רק 70%. ממה שהתחייבו החל מיולי – לא קיבלנו כלום. התקציב לשבעה בתי חולים ציבוריים לשנה שלמה הוא פחות או יותר כמו יום סגר אחד", אמר מרין והוסיף שבתי החולים הללו קיבלו את מספר חולי הקורונה הגבוה ביותר. 

שר הבריאות ניצן הורוביץ כתב היום בחשבון הטוויטר שלו: "בתי החולים העצמאיים במצוקה. אני מודע לזה ומטפל. נציגי משרד הבריאות והאוצר מקיימים כבר יומיים דיונים מרתונים כדי לפתור את המשבר. נדרש ואפשר להגיע להסכמות עד סוף היום. לא אאפשר הימשכות המצב הזה ואני בטוח שהאוצר מבין ויפעל בדיוק כמוני".