-
צילום: חדשות בזמן

אחרי העומסים: מתחמי בדיקות קורונה יפעלו עד חצות

פיקוד העורף עדכן את רשימת התחנות שפעילותן תוארך אחרי שתורים ארוכים נרשמו במתחמי הבדיקות ברחבי הארץ • לראשונה מאז יוני: מקדם ההדבקה ירד מתחת ל-1, נתונים של המל"ל מצביעים על בלימת ההתפשטות
נוב ראובני
08 בספטמבר 2021
13:08
עודכן ב 18:09

אחרי העומסים הכבדים במתחמי הבדיקות ברחבי הארץ: פיקוד העורף תיגבר צוותים בתחנות הגדולות ויפעיל אותן הערב (רביעי) עד חצות. מחר צפויה פריסה גדולה יותר של תחנות בדיקה, גם של קופות החולים שלא פעלו בחג. המתחמים ששעות הפעילות בהם הוארכו: פתח תקווה - אצטדיון המושבה, חיפה - אמטדיון סמי עופר, חולון - קוממיות ומתחם עמק הארזים בירושלים.

בדיקות PCR בעמדות הדיגום של פיקוד העורף והרשויות, נועדו לצורך אבחנה רפואית, קיצור בידוד ועבור שהייה בחופשה במלונות לבני 12-3. לצורך הצגת תו ירוק, יש לגשת לעמדות לבדיקות מהירות המבוצעות בתחנות של מד"א ואיכילוב-וול ברחבי הארץ, ישנם תורים זמינים באופן מיידי. הבדיקות המהירות יבוצעו בחינם לילדים בגילי 3 ועד 12 ושלושה חודשים, ובתשלום לבוגרים יותר.

מפת משרד הבריאות לפריסת בדיקות מהירות

עומסים במתחמי הבדיקה | שאול אמסטרדמסקי מדווח מהפקק

אזרחים שפקדו את מתחמי בדיקות הקורונה ברחבי הארץ דיווחו על תורים ארוכים. בתגובה לתורי הענק במתחמים, מצה"ל נמסר: "פיקוד העורף מפעיל מתחמי בדיקות PCR בפריסה גדולה ברחבי הארץ. לאורך החג הופעלו 135 צוותים בכ-30 מתחמי בדיקות, בנוסף למתחמי הבדיקות המהירות של מד"א וקופות החולים. המתחמים שואפים לעמוד בזמני בדיקה וקבלת תוצאות בהקדם האפשרי, כל זאת תוך עמידה ברמת השירות הנדרשת".

בשל עומסים כבדים במתחם הבדיקות בנשר, המשטרה הנחתה את הציבור לא להגיע יותר למקום. התורים למתחם יצרו שיבושי תנועה בקטע הכביש שבין צומת יגור לכיוון נשר ומצומת הצ'ק פוסט לכיוון דרך בר יהודה. הודעה דומה נמסרה גם לגבי מתחם הבדיקות ביס פלאנט ראשון לציון. 

בד בבד, שלושה חודשים לתוך הגל הרביעי של הקורונה, וסימנים ראשונים של התמתנות נראים באופק: מנתוני המטה לביטחון לאומי עולה היום שמקדם ההדבקה ירד ל-0.95. לראשונה מחודש יוני, הנתון המעיד על קצב התפשטות הנגיף יורד מתחת ל-1.

לפי הנתונים, אתמול אובחנו 6,762 מאומתים חדשים. שיעור הבדיקות החיוביות עמד על 7%. אתמול נוספו 69 חולים חדשים במצב קשה ובבתי החולים מאושפזים כיום 662 חולים במצב קשה. מדובר בנתונים שנאספו על ידי המל"ל, שכן משרד הבריאות לא פרסם נתוני תחלואה מאז יום ראשון.