דובאי

החל מ-10 באוקטובר: ישראלים שרוצים לבקר בדובאי לא יידרשו לוויזה

מחיר האשרה לדובאי עמד עד כה על 85 דולר, אך משרדי הנסיעות שטיפלו באשרות אלה גבו על כך לרוב מאה דולר. השרה שקד הבהירה שאם הירידה בתחלואה תימשך, שמי ישראל ייפתחו בתחילת נובמבר גם לתיירים מחוסנים
שרון עידן
05 באוקטובר 2021
11:00

שרת הפנים איילת שקד הודיעה היום (שלישי) כי החל מ-10 באוקטובר ישראלים שרוצים לבקר בדובאי, לא יידרשו להוציא ויזה. השרה, שבמבקרת בדובאי, ציינה כי ההסכם הדדי. היא הוסיפה שאם הירידה בתחלואה תימשך, ישראל תפתח את השמיים בתחילת נובמבר גם לתיירים מחוסנים. היום תגיע שקד לכנס "אקספו" דובאי כדי לבקר בביתן הישראלי, שהוקם באירוע שבו ישראל משתתפת לראשונה. 

אתמול נפגשה השרה עם שר הפנים וסגן ראש הממשלה האמירותי סיף בן זאייד אאל ניהאן והתראיינה לעיתונות המקומית. היא אמרה שלישראל יש מה ללמוד מהאמירותים בכל הנוגע לביטחון הפנים. לדבריה, "אבו דאבי זו אחת הערים הבטוחות בעולם" בשל היותה עיר חכמה שמרושתת במצלמות, וכן בעזרת השימוש באפליקציות שונות שצמצמו את הפשיעה ואת תאונות הדרכים. 

השקת הטיסות המסחריות מישראל לדובאי היתה בתחילת דצמבר 2020, כשחברת אל על הודיעה על השקת קוו תעופה בין נמל התעופה בן גוריון לדובאי. זאת, לאחר שהושג הסכם לפיו מטוסים ישראלים יורשו לטוס מעל לשמי ערב הסעודית.