אלעזר שטרן

מגרסות, רומנים וגמגומים: מועדון הריאיונות השבורים

הריאיון האחרון של אלעזר שטרן חרץ את גורלו הפוליטי בגלל התבטאות אומללה, אבל הוא ממש לא היחיד. אלו הטעויות הכי גדולות שמרואיינים פוליטים עשו בישראל - והינה כמה טיפים עבורם
עוד יום
14 באוקטובר 2021
08:26

השר אלעזר שטרן הוא לא הראשון וכנראה גם לא האחרון שחרץ את גורלו הפוליטי בהתבטאות אומללה אחת: רק לפני חמישה ימים, הוא היה מועמד מוביל להיות ראש הסוכנות היהודית. יועציו התחננו שרק לא יעשה טעויות. אז מה כבר יכול היה להשתבש?

אז - מה הטעויות הכי גדולות שמרואיינים פוליטים עשו בישראל? ואילו טיפים נוכל להציע לכל אחד? לאלעזר שטרן: אם אתה מועמד לתפקיד בכיר כלשהו, אל תתראיין אם אתה לא חייב - "איש עוד לא הצטער על ריאיון שלא נתן". ועוד יותר, למה אתה בוחר להתראיין על נושא שלא קשור לתפקיד אליו אתה מועמד?

האזינו לעוד יום עם עקיבא נוביק 

החוק השני שנציע נובע מטעות שעשה מיקי זוהר בריאיון לכאן חדשות, בו הדביק לעצמו את הסלוגן "שלושת ה'כ'פים: אז מיקי, אנו מציעים שתדבר בכנות בריאיונות, אבל לא עד הסוף - יש דברים שיש להכחיש באלגנטיות.

מייד אחרי ריאיון אחר שלו ב-103fm, נחקר זוהר המשטרה במשך שעות על חשד לסחיטה באיומים. וכנראה שכשהוא יצא מתחנת המשטרה, הוא חשב לעצמו: "האם באמת הייתי צריך את הריאיון הזה?" לכן נציע: אם ראש הממשלה שלך עומד לדין, עדיף לא לאיים ברדיו על היועץ המשפטי לממשלה.

בפרק תשמעו גם על הריאיונות השבורים של דוד ביטן, בנימין נתניהו, נפתלי בנט, בני גנץ, רפי פרץ, יפעת שאשא-ביטון ויצחק הרצוג.