חיסוני פייזר לנגיף קורונה במרכז הרפואי שיבא, 14 בי
צילום: גטי אימג'ס

בנט ובכירי משרד הבריאות ידונו בחיסון לבני 11-5

ועדת המומחים המייעצת ל-FDA המליצה לחסן ילדים בחיסון של פייזר • הערכה: בישראל ההחלטה לגבי ילדים לא תתקבל מיידית, צפוי יותר מדיון אחד של ועדת החיסונים המייעצת למשרד הבריאות
גילי כהן
27 באוקטובר 2021
08:53

לאחר המלצת הוועדה המייעצת ל-FDA: ראש הממשלה נפתלי בנט ובכירי משרד הבריאות יערכו היום (רביעי) דיון בנושא חיסון לילדים בני 11-5. חברי ועדת החיסונים, המייעצת למשרד הבריאות, צפויים להתכנס היום לישיבה בנושא גם כן. על אף האישור הרשמי שצפוי להתקבל בארצות הברית בעקבות ההמלצה, האישור בישראל ככל הנראה לא יתקבל מיידית, וצפוי יותר מדיון אחד של ועדת החיסונים. 

המומחים יבחנו את נתוני היעילות והבטיחות ויגבשו המלצה בעניין המדיניות. בין שאר, הם ידונו בשאלות אם לאפשר לילדים בני 11-5 לקבל את החיסון, אם להמליץ עליו באופן גורף, וכיצד תושפע מדיניות התו הירוק עבור ילדים בגילים אלה. בד בבד, הממשל האמריקני שלח מראש 28 מליון מנות חיסון לישראל שמיועדות לקבוצת הגיל המדוברת.

הוועדה המייעצת של ה-FDA המליצה הלילה לחסן ילדים בגיל 11-5 בחיסון לקורונה של חברת פייזר. בתום דיון בהשתתפות 18 מומחים, ההצבעה עברה ברוב של 17 תומכים ונמנע אחד - ללא מתנגדים. כעת ההחלטה בנוגע להענקת אישור לשימוש חירום בחיסון נתונה בידי ה-FDA, ולאחר מכן במרכז לבקרת מחלות ומניעת (CDC) - שיחליט כיצד לחלק את החיסונים בקבוצת הגיל הזאת.