שרון אלרעי-פרייס ונחמן אש
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

אחרי שכינתה קבוצת רופאים "מכחישי קורונה": נדחתה תביעת לשון הרע נגד אלרעי-פרייס

אחד מהתובעים לכאן רשת ב: "בעייתי שפקידה גבוהה במשרד הבריאות מנצלת את כוחה כדי להכפיש עמיתים" • לדיון בעניין הגיעה ראש שירותי בריאות הציבור כשהיא מלווה במאבטח • מרכז הצוות לטיפול במגפות: "לא מרגישים בנוח עם הדיון הפתוח לציבור על חיסוני ילדים"
אמוץ שפירא
31 באוקטובר 2021
11:25
עודכן ב 13:07

בית משפט השלום בתל אביב דחה היום (ראשון) את תביעת לשון הרע שהגישו רופאים בכירים נגד ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי-פרייס. הרופאים תבעו מאלרעי-פרייס 150 אלף שקלים וטענו כי היא השמיצה אותם כשכינתה אותם "מכחישי קורונה".

"לא נותר לבית המשפט אלא להביע תקווה כי השיח בין גורמי המקצוע האמונים על המאבק במגפת הקורונה יהיה שיח מקצועי, ענייני ומכבד", סיכמו השופטים בפסיקתם. ד"ר אמיר שחר, אחד מארבעת הרופאים התובעים, אמר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב: "ראש שירותי בריאות הציבור כינתה אותי 'מכחיש קורונה מתנגד חיסונים' על לא עוול בכפי וללא כל בסיס. אני לא אופטימי, אני נותן לטחנות הצדק לעשות את שלהן".

אחד התובעים, ד"ר אמיר שחר מבית החולים לניאדו, אומר כי הוא אינו מכחיש קורונה ואינו מתנגד לחיסונים וכי גם השופט אמר כי דבריה של אלרעי-פרייס היו הכפשה. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב הדגיש שחר כי הוא מתנגד נחרצות לאיומים ולהכפשות נגד אלרעי-פרייס.

האזינו לריאיון עם ד"ר אמיר שחר בכאן רשת ב

תובע נוסף, עו"ד גדי שילה הפעיל במועצת החירום הציבורית, הוסיף בריאיון לאסתי פרז: "אנחנו סבורים גם היום שלראש שירותי בריאות הציבור אין חסינות. החלטנו למשוך את התביעה, לא הייתה מחלוקת באולם בית המשפט שהדברים שנאמרו אינם נכונים. זה מצב מאוד בעייתי שפקידה גבוהה במשרד הבריאות מנצלת את כוחה ואח"כ מבקשת לנצל סוג של חסינות כדי לומר דברים מכפישים על עמיתים שלה כשהיא מסתתרת מאחורי אמון הציבור".

לדיון בעניין התביעה נגדה הגיעה ד"ר אלרעי-פרייס כשהיא מלווה במאבטח, לאחר שבסוף השבוע הוחלט להציב עליה שמירה. מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש התייחס הבוקר לאיומים המופנים כלפי אלרעי-פרייס ואמר כי הוא מאוד מוטרד. בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה הוסיף אש: "צריך לחקור אותם ברצינות. אני לא מבין איך זה מגיע למצב כזה. זה נורא ואיום בעיניי". לגביו העיד כי אינו מרגיש מאוים, "לא חושב שאני צריך להיות מאובטח".

האזינו לריאיון המלא של פרופ' נחמן אש בכאן רשת ב

את האיומים וההשמצות סופגים אנשי מקצוע נוספים שעוזרים בניהול המגפה. מרכז הצוות לטיפול במגפות של משרד הבריאות, ד"ר טל ברוש, העיד בריאיון לקרן נויבך בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב כי רוב חברי הצוות מרגישים שלא בנוח עם הדיון הקרוב ביום חמישי, שיועבר לציבור בשידור חי ויהיה פתוח לשאלות. "מי שקולם נשמע מקבלים השמצות ואיומים. אני הגשתי תלונה במשטרה, אנשים איימו עלי", סיפר ברוש.

האזינו לריאיון המלא של ד"ר טל ברוש בכאן רשת ב

"אנחנו לא נבחרי ציבור אלא רופאים ומדענים שמוכנים לתרום המון שעות בשבוע לטובת האירוע הזה, בלי תגמול", הוסיף מרכז הצוות לטיפול במגפות. "לא רוצים להפוך לדמויות ציבוריות שזוכות לאיומים. אני בהחלט חושב שמדובר בקבוצה קטנה שמאיימת, אבל מלחיצה קצת".

בריאיון אתמול בתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11, עדכן השר לביטחון הפנים עמר בר לב כי בעקבות האיומים הוצמדה אבטחה לראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס. ניידת משטרה ליוותה אותה משדה התעופה, בר לב ציין בריאיון לסולימאן מסוודה ויערה שפירא כי אלרעי-פרייס מוגדרת מאוימת ברמה מאוד גבוהה, עם חזרתה לישראל מחו"ל.

כל צמרת משרד הבריאות, ולא רק ד"ר שרון אלרעי פרייס, מאוימת על ידי מתנגדי החיסונים - כך פורסם ביום חמישי בחדשות הערב בכאן 11. גם מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור נחמן אש, קיבל הודעות בהן נכתב: "שלום נחמן אש, יימח שמו. הייתי רוצה מאוד שתיתן לי את העונג להזריק לך את זריקת הרעל של פייזר, ובכך לקיים את המצווה החשובה של מחיית עמלק".

בעקבות האיומים כל בכירי המשרד מסתובבים בימים אלה עם לחצני מצוקה. במשרד הבריאות הודיעו גם כי הוקם מוקד מאוימים באגף הביטחון במשרד לדיווח מצד העובדים על מקרים של הכפשות ואיומים.