-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ממחר: הקלות לקבוצות תיירים שיגיעו לישראל

קבינט הקורונה אישר: תיירים שעברה יותר מחצי שנה מאז שקיבלו את החיסון השני יורשו להיכנס לארץ, אם יעמדו בכמה תנאים מצטברים • אחרי כמעט שנתיים: ארה"ב תאפשר כניסה גם לתיירים מחוסנים מהאיחוד האירופי
שרון עידן
08 בנובמבר 2021
07:46
עודכן ב 08:51

קבינט הקורונה אישר הלילה (שני) מתווה חדש שייכנס לתוקפו מחר ויאפשר לקבוצות תיירים המחוסנים בשתי מנות בלבד להיכנס לארץ, גם אם עברו יותר משישה חודשים מיום קבלת החיסון השני. זאת תחת כמה תנאים מצטברים: 

> הקבוצה צריכה לקבל אישור ממשרד התיירות לפני הכניסה לישראל.

> כל חברי הקבוצה צריכים להיות מחוסנים בחיסונים שמאושרים על ידי ארגון הבריאות העולמי. 

> חברי הקבוצה מגיעים ממדינות "ירוקות" ו-"צהובות" בלבד, על פי הסיווג המשתנה של משרד הבריאות.

 

הקבוצה תתנהל כקפסולה סגורה ותוכל להכיל בין חמישה ל-40 בני אדם. בשבוע הראשון לשהייתם בישראל הם יצטרכו לבצע בדיקות PCR  בכל 72 שעות או בדיקות אנטיגן בכל 24 שעות - שהתוצאות שלהן יהיו שליליות. מוביל הקבוצה יצטרך לדווח למשרד הבריאות על ביצוע הבדיקות. הוא יהיה אחראי גם לניהול רישום לגבי התנהלות הקבוצה, מגעים, מקומות ושעות ביקור, וימסור אותו למשרד הבריאות אם יתגלה חולה בקבוצה.

שר התיירות, יואל רזבוזוב, התייחס למתווה הבוקר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב ואמר: "אם נראה שזה יעבוד כמו שצריך, נסיר עוד ועוד מגבלות בחודש דצמבר. כל תשתית התיירות מוכנה ל-400 אלף תיירים בחודש. התפקיד שלי הוא לשמר את אנשי הענף, אלו אנשי המקצוע הטובים ביותר ומגיע להם להתפרנס". 

האזינו לריאיון המלא עם השר יואל רזבוזוב בכאן רשת ב

אחרי כמעט שנתיים: תנאי הכניסה לארה"ב משתנים

ארצות הברית תפתח מהיום את גבולותיה למבקרים מעשרות מדינות שהתחסנו נגד קורונה לפחות בשתי מנות. בכך בוטל איסור הכניסה שהטיל הנשיא לשעבר דולנד טראמפ לפני כשנה ועשרה חודשים. על פי הכללים החדשים, ניתן יהיה להיכנס לארצות הברית גם מהאיחוד האירופי, וניתן יהיה לטוס בטיסת קונקשן מאירופה בדרך לארצות הברית. 

המבקרים יידרשו להציג לפני הטיסה לארצות הברית הוכחה שהתחסנו ותוצאת בדיקת קורונה שלילית באנגלית, וכך לא יהיו חייבים בבידוד. ילדים עד גיל 18 יהיו יכולים להתלוות להוריהם המחוסנים. קטין שטס לבדו יידרש לבצע בדיקת PCR עד 24 שעות לפני הטיסה. 

הוויזה לא עוברת | עוד יום

מבחינת תיירים ישראלים, מדובר בהחמרה בתנאי הכניסה לארצות הברית. עד עכשיו גם לא מחוסנים היו יכולים להיכנס לארצות הברית ללא צורך באישור מיוחד. לפי ההנחיות החדשות, מי שלא חוסן לא יורשה להיכנס לארצות הברית כלל. עם זאת, עקב האפשרות לטוס דרך אירופה צפויה ירידת מחירים משמעותית בטיסות הקונקשן בין ישראל לארצות הברית.