בעלי בית"ר משה חוגג
צילום: פלאש 90

"כנראה העברתי כספים": הריאיון עם משה חוגג שטרם שודר

בשיחה בלעדית לכאן חדשות שמתפרסמת כעת לראשונה, מדבר הבעלים של בית"ר ירושלים על המעשים שבגינם בין היתר נעצר - בחשד להונאת משקיעים והלבנת הון • במהלך הריאיון בחודש יולי אישר חוגג שכנראה הועברו כספים בין חברות שבבעלותו - בלי לדעת שהוא מואזן על ידי המשטרה, שחקרה כבר אז את פרשת ההונאה בקריפטו
חן ביאר
20 בנובמבר 2021
19:53

את סוף השבוע הזה העביר משה חוגג, איש העסקים ומי שהתפרסם בציבור הרחב בעיקר כבעליה של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, במעצר. הוא חשוד בשורת עבירות, בהן הונאת משקיעים והלבנת הון. למעשה, חוגג גייס על פי החשד כספים למיזמים בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים, שספק אם כלל היו קיימים. בפועל, על פי החשד, שימש הכסף לעסקיו האחרים, וגם למימון אורח חייו הפזרני והראוותני, שאולי לא באמת יכול היה להרשות לעצמו.

חקירת המשטרה החלה כשברקע שורה של תביעות נגד חוגג. לפני ארבעה חודשים, בריאיון לעמית תומר בחדשות הערב בכאן 11, התייחס חוגג לאותן תביעות, בניסיון לשפר את תדמיתו ולצאת לדרך חדשה בחברה הציבורית - כזאת שמחויבת בדיווחים שקופים. הוא לא ידע שבאותו הזמן ממש הוא נמצא תחת עיניהם הפקוחות של חוקרי המשטרה. את הדברים שאמר אז לכתבת כאן חדשות - ניתן להבין היום באור חדש.

חוגג אומנם אומר תחילה שאם הועברו כספים זה לא בסדר. אבל אחר כך, הוא מאשר שכנראה בכל זאת הועברו כספים בין חברות שבבעלותו - חלק קטן - וטוען שזה דווקא תקין לגמרי. כשדבריו נאמרים בריאיון, חוגג כבר מואזן על ידי המשטרה במסגרת חקירת הפרשה שזכתה לכינוי "המשחק הגדול", והפכה גלויה ביום חמישי האחרון עם מעצרם של שבעה חשודים נוספים, פרט לחוגג, רובם שותפיו או עובדיו.

אחד הדברים שיתבררו כעת בחקירה, ואולי בהמשך גם בבית המשפט, הוא אם חוגג ושותפיו ניצלו את העולם החדש והלא מפוקח יחסית של המטבעות הקריפטוגרפיים, כדי לגייס כספים ממשקיעים בדרך מתוחכמת, כזו שעוקפת את תנאי הפיקוח שחלים על חברות ציבוריות. בינתיים, קיבל בית המשפט את הסכמת המשטרה וסנגורו של משה חוגג, והאריך את מעצרו עד ליום רביעי.

לא רק חשדות להונאת קריפטו: עדויות נגד חוגג על עבירות מין

השבוע פורסם בכאן חדשות כי מלבד החשדות להונאת קריפטו, מעל חוגג מרחפות חשדות בגין עבירות מין. על פרשה זו מוטל לפי שעה צו איסור פרסום. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם ביום חמישי כי במשטרה ישנן כמה עדויות של נשים הטוענת שמשה חוגג פגע בהן מינית. כמה מהעדויות נסגרו במהלך השנה האחרונה אחרי שהגיעו למשטרה על ידי גורמים אחרים. כעת, יש רצון להחיות את התלונות האלה ואולי אף לזמן את הנשים לעדות מחודשת ולנסות לעבות את התיק.