חיסון ילדים בקופת החולים כללית 22.11.21
צילום: קופ"ח כללית

מבצע חיסון הילדים יצא לדרך: "מצפים להגיע לאחוזים ניכרים תוך חודשים"

שר הבריאות הורוביץ לכאן רשת ב: "יש הגבלות בתוקף ונקפיד עליהן גם בחנוכה" • יותר מ-22 אלף תורים הוזמנו מקופות החולים לחיסון בני 11-5. אתמול חוסנו כ-550 ילדים • ראש הממשלה בנט צפוי לקחת את בנו דוד לקבל את החיסון • מנכ"ל משרד הבריאות נחמן אש אמר אתמול בחדשות הערב: "ברור שבהתחלה ההורים יהססו, אבל לאט לאט הם יחסנו את הילדים" • מקדם ההדבקה ממשיך לעלות - 1.08
כתבי כאן חדשות
23 בנובמבר 2021
07:01
עודכן ב 08:41

מבצע חיסוני הילדים יוצא הבוקר (שלישי) לדרך באופן רשמי. אתמול כבר החלו לחסן כ-440 בני 11-5 בחיסון, אך המבצע הרשמי מתחיל היום, כאשר 22 אלף תורים לחיסון הוזמנו על ידי ההורים מקופות החולים. בתוך כך, מקדם ההדבקה ממשיך לעלות -והוא עומד כעת על 1.08. שר הבריאות ניצן הורוביץ התראיין הבוקר על מבצע חיסוני הילדים בכאן רשת ב ואמר: "אנחנו מצפים שתוך כמה חודשים נגיע לאחוזים ניכרים מילדי ישראל. אין בעיה או ספק, מיליוני ילדים התחסנו בעולם".

האזינו לריאיון עם שר הבריאות בכאן רשת ב

עוד הוסיף השר הורוביץ כי "ילדים מקבלים חיסוני שגרה גם כשהמחלות לא משתוללות, קורונה יכולה להיות קשה אצל ילדים", ציין והוסיף על ספקנות ההורים לגביי חיסוני הילדים: "מקורו של החשש הוא בפייק ניוז שמופץ ברשתות, בעיקר בעולם. אנחנו מנגישים את המידע, למי שיש שאלות שיישאל את הרופא של הילד או של המשפחה". על היעד לחיסוני ילדים אמר: "כמה שיותר, יותר טוב".

בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד אמר השר הורוביץ כי לא צפויות הגבלות נוספות לקראת חג החנוכה: "אנחנו מפתחים שגרה של חיים לצד הקורונה - הכול פתוח, לא עושים סגר, תוך שאנחנו שומרים על אמצעי ההגנה. יש הגבלות בתוקף ונקפיד עליהן גם בחנוכה. המופעים השונים יתקיימו - נקפיד על התו הירוק ותהיה אכיפה", ציין.

מנתוני משרד הבריאות עולה כי רוב המאומתים בחודש האחרון הם ילדים. יו"ר האיגוד הישראלי לרפואת ילדים, הפרופ' צחי גרוסמן, התראיין לתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב ואמר כי הוא מאמין שבתוך כמה חודשים יהיה מספר נאה של ילדים מחוסנים. עוד אמר לאריה גולן כי "הרבה מחששות ההורים לחסן את ילדיהם נובעים מהרעשים שקיימים ברשתות החברתיות. יש לנו תשובות טובות לכל החששות". גרוסמן הדגיש כי הסיכונים מקורונה עולים בהרבה על הסיכונים מהחיסונים.

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

אתמול אמר מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור נחמן אש, בריאיון למיכל רבינוביץ' בחדשות הערב בכאן 11: "ברור שבהתחלה ההורים יהססו, אבל לאט לאט הם יחסנו את הילדים". הוא ציין כי עיקר מבצע החיסונים לילדים יתרחש בקופות החולים, וחיסון בבתי ספר יבוצע רק במקומות ספציפיים שבהם יש ביקוש לכך.

פרופסור אש התייחס גם לאירועי חנוכה ולאפשרות של הצבת ניידות חיסונים מחוץ למופעים. "אני לא בטוח שמי שמגיע למופע ירצה להתחסן, אבל אם נראה שיש ביקוש נעשה גם את זה", אמר והוסיף כי "כל עוד התחלואה ומקדם ההדבקה לא יעלו יותר, אנחנו לא מתכוונים להטיל מגבלות".

ממונה הקורונה, הפרופ' סלמאן זרקא, ציין אתמול בתדרוך לעיתונאים שקופות החולים נערכות לחיסון ילדים בשעות אחר הצהריים, ובחלק מהמקרים גם בסופי שבוע. "החיסונים יהיו נגישים, אבל ההחלטה תהיה שלכם ההורים", הדגיש ממונה הקורונה.  

בתוך כך משרד הבריאות מפרסם היום כי מקדם ההדבקה ממשיך לעלות והוא עומד על 1.08. מספר החולים המאומתים שאובחנו אתמול עומד על 682 מתוך כ-93 אלף נבדקים. מספר החולים שמצבם מוגדר קשה עומד על 128, מתוכם 81 מונשמים.

בהכנת הידיעה השתתפו דקלה אהרן-שפרן, נוב ראובני וקטי דור.