ארנון גלעדי
צילום: פרו אסטרטגיה, מתוך ויקיפדיה

הותר לפרסום: ארנון גלעדי הוא הבכיר בעיריית ת"א שנחשד בעבירות מין בקטין

גלעדי נעצר ביום שני ושוחרר היום למעצר בית בתנאים מגבילים • עימות ארוך נערך בינו למתלונן שהטיח בו: "ידעת את הגיל והרקע שלי". המתלונן נחקר בגין תלונה שהגיש נגדו גלעדי על איומים
ורד פלמן
01 בדצמבר 2021
12:00
עודכן ב 23:09

חבר מועצת עיריית תל אביב, ארנון גלעדי, הוא הבכיר בעירייה החשוד בעבירות מין, בהן מעשה סדום בכוח בקטין ומעשה מגונה. גלעדי נעצר ביום שני ושוחרר היום (רביעי) למעצר בית בתנאים מגבילים. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם שהמתלונן נגד גלעדי נחקר היום בגין תלונה על איומים שהגיש נגדו הבכיר, עם פרסום הטענות ותיעודי המפגשים בין השניים. המתלונן הכחיש את הטענה ומסר שלא היה לו מניע כלכלי.

עורכות דינו של המתלונן, ענת כהן ושחף אולמן מפורום "קשת הצדק", מסרו: "אנחנו מצרות על ההחלטה לשחרר אדם שחשוד בעבירות מין חמורות ושלהבנתנו נשקפת ממנו מסוכנות גדולה, אף ברקע תלונת השווא שהוגשה נגד מרשנו. אנחנו תקווה שתלונה זו תיסגר במהרה, שאחרת המשמעות היא שקורבנות מין נוספים ימאנו לדבר ולהתלונן".

עו"ד כהן, אמרה בריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב: "מדובר בעבירות מין חמורות שנעשו כשהוא היה בגיל 15, וגם במפגשים לפני שלוש שנים ולפני חודש, אז הנפגע תיעד את המעשים. בוודאי שזה לא היה בהסכמה ולא קמצוץ שלה. זו תקופה מאוד מטלטלת עבורו".

עורכי הדין שרון נהרי ואבי חימי שמייצגים את ארנון גלעדי מסרו בתגובה: "מדובר במעצר שווא, מלכתחילה תיאמנו הגעה למשטרה שבוע שעבר, כך שלא היה צורך לעצור אותו. אנחנו מברכים על השחרור".

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי נערך עימות בין גלעדי למתלונן. גלעדי מכחיש שהכיר את המתלונן כשהיה קטין ומכחיש קיום יחסי מין עם קטינים. המתלונן הטיח בו את העבירות שביצע בו ובין היתר אמר: "אתה הכרת אותי, היו בנינו לפחות עשרה מפגשים. סיפרתי לך את הגיל שלי וידעת את הרקע האישי שלי". 

הבכיר הכחיש מצידו ואמר: "לא זוכר ולא מכיר אותך מאותו הזמן. לא קבעתי איתך פגישות. הייתי מגיע בחושך מעת לעת ולא קיימתי כלל יחסי מין עם קטינים". התיק מלווה על ידי הפרקליטות ובמשטרה מגדירים אותו "תיק חזק". עדיין לא ברור אם יבקשו מחר שוב את הארכת מעצרו.

ביום שני פורסם כי נפתחה חקירה נגד גלעדי, בעקבות פרסום תחקיר המעלה חשד כי ביצע עבירות מין בתושב העיר בהיותו קטין, וכמה שנים לאחר מכן גם בהיותו בגיר. לפני כשבועיים הגיש הצעיר תלונה נגד גלעדי וטען שפגע בו מינית בזמן שהיה בן 15, ושילם לו בעבור שירותי עבור מין שסיפק לו. בעקבות הטענות גלעדי הגיש תלונה נגד הצעיר בגין סחיטה ופגיעה בפרטיות.

בתחילת החודש שעבר התפטר חבר מועצת עיריית תל אביב-יפו, איתי פנקס-ארד ממרצ מתפקידו בעירייה ומהמפלגה, לאחר שבאתר ynet פורסמו עדויות כי קיים לכאורה מפגשים מיניים שלא בהסכמה מלאה עם שני קטינים לפני יותר מעשור. נגד פנקס-ארד הוגשה גם תלונה למשטרה. 

על פי העדויות, פנקס-ארד הכיר את הצעירים כשהיו בני 17 והגיעו לפעולות והרצאות בתנועת הנוער הגאה "איגי". באותה תקופה, היה חבר המועצה בשנות ה-30 לחייו. בין השאר טענו השניים כי קיים עמם אקטים מיניים מבלי לשאול להסכמתם, ולא השתמש באמצעי מניעה.

לפצח את תחקיר אוחובסקי | האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

התלונות נגד פנקס-ארד הגיעו לאחר התחקיר שפורסם בכאן חדשות נגד גל אוחובסקי, נשיא ארגון הנוער הגאה, שבמרכזו עדויות על כך שפעל באלימות וכפה עצמו על גברים מהקהילה הגאה. בעקבות התחקיר הוגשה תלונה למשטרה נגד אוחובסקי וזו הודיעה על פתיחת חקירה פלילית בחשד לעבירות מין.