ניסיון הלינץ' ברמאללה אמש
צילום: פלאש90

המגעים עם הפלסטינים לאחר התקרית: שביעות רצון בצד הישראלי מתפקוד הרשות

ניסיון הלינץ' ברמאללה נגמר באנחת רווחה ברשות הפלסטינית: "אם האירוע היה מסתיים בלינץ' – זה היה הורס את הכול". ברשות בוחנים להציב כוח ביטחוני מיוחד בכיכר מנארה 24 שעות ביממה. אבו מאזן עקב אחרי החילוץ בזמן שהותו בקטר
גל ברגר
02 בדצמבר 2021
21:03

ברשות הפלסטינית משחררים היום (חמישי) אנחת רווחה על שהתקרית אמש לא הסתיימה בלינץ', ובישראל מביעים שביעות רצון מהתגובה המהירה של מנגנוני הביטחון של הרשות באירוע הזה. בחדשות הערב בכאן 11 דווח שיו"ר הרשות אבו מאזן, שהיה בקטר, עקב אחר האירועים, וגם על המגעים שהתנהלו בין ישראל לפלסטינים לאחר התקרית החמורה.

בכירים בישראל וברשות קיימו שיחות טלפון אחרי התקרית. שביעות הרצון של ישראל מהתנהלות בצד הפלסטיני ניכרת במיוחד בתקופה שהלגיטימציה הציבורית של הרשות בשפל, וכשברשות יודעים שחמאס ישתמש בחילוץ של שני הישראלים נגדם. 

ישראל קיבלה את העדכון על התקרית כששני הצעירים הישראלים כבר היו בידי השוטרים הפלסטינים, מה שמעיד על כך שהשוטרים פעלו מהר מאוד ובנחישות, ולא היה צריך לזרז אותם. בזמן התקרית, שהה אבו מאזן בקטר ביחד עם ראש המודיעין שלו מאג'ד פרג' ועם המתאם מול ישראל חוסיין א-שייח – ומשם ראש הרשות עקב בזמן אמת אחר ההתפתחויות – היה לו חשוב שהאירוע יטופל.

מקור פלסטיני אמר לכאן חדשות: "אם זה היה מסתיים בלינץ' – היינו היום במציאות אחרת, זה היה הורס את הכול". ברשות הביעו שביעות רצון מכך ששני הישראלים יצאו ללא פגע. אחד הדברים ששוקלים עכשיו במנגנוני הרשות זה להציב בכיכר מנארה ברמאללה, באזור שבו הייתה התקרית אמש, כוח ביטחוני משולב שיהיה זמין להקפצה מיידית אם מקרים כאלה יקרו בשנית.