בני הזוג בנט
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

יעד החופשה של משפחת בנט - המלדיביים; ההסבר של רה"מ: גילת רצתה להקל על הילדים

בנט הוסיף: לא כל החלטה שלנו היא מושלמת • קיים חשד גבוה לעוד 27 מקרים נוספים, חמישה מהמאומתים חזרו מדרום אפריקה • פרופ' נדב דוידוביץ' לכאן רשת ב: "יכול להיות שנראה שמדובר בזן יותר נשלט"
מיכאל שמש
03 בדצמבר 2021
08:05
עודכן ב 15:44

ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס היום (שישי) בפוסט שפרסם בפייסבוק להחלטת משפחתו לנסוע לחו"ל וכתב: "אני פתוח לביקורת, ובמקרה הזה אני גם מקבל אותה. לא כל ביקורת היא מתקפה אישית, ולא כל החלטה שלנו היא מושלמת. התנהלנו בנושא זה בשקיפות מוחלטת, הודענו ביוזמתנו על הנסיעה וכל הכללים שחלים על כל משפחה אחרת, יחולו גם על בני משפחתי". יעד החופשה של משפחת בנט הוא האיים המלדיביים. ראש הממשלה הוסיף: גילת רצתה להקל על הילדים.

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי מספר המאומתים לאומיקרון בישראל עלה לשבעה. בנוסף, קיים חשד גבוה לעוד 27 מקרים ועוד 14 מקרים בחשד נמוך. חמישה מהמאומים הגיעו לישראל מדרום אפריקה, רק אחת מהם הייתה מחוסנת באופן מלא. קיים חשד גבוה לעוד 27 מקרים של חשיפה לווראיינט שעדיין לא התקבלו תוצאות הריצוף. מתוכם 22 לא מחוסנים באופן מלא או מחלימים, 19 מתוכם לא שהו בחו"ל לאחרונה.

בתוך כך, מנהל בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת בן גוריון, פרופסור נדב דוידוביץ, התייחס היום לחשש מהתפשטות הזן החדש ואמר בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב: "נצטרך עוד כשבוע-שבועיים לעשות שוב חיתוך מצב ולראות מה קורה בעולם. בינתיים נראה שהנגיף מאוד מדבק, אבל שהחיסון משפיע. זה המסר הכי חשוב כעת – לכו להתחסן. יכול להיות שבהמשך נראה שמדובר במשהו הרבה יותר נשלט". 

פרופסור אלעד מאור, קרדיולוג בבית החולים שיבא שנדבק באומיקרון באנגליה, סיפר אתמול בריאיון לכאן חדשות: "התחסנתי וזה הגן על המשפחה שלי, הם לא נדבקו". הוא העריך שנדבק מ"מפיץ על" של הנגיף שלא חוסן, או שלא קיבל את מנת הבוסטר, בזמן הטיסה או ברכבת התחתית בלונדון.

בד בבד, ראש הממשלה נפתלי בנט הודיע אתמול על הגבלות לחוזרים מחו"ל, שייכנסו לתוקף בתוך כמה שבועות. בין השאר הוחלט שקנסות בגובה 2,500 שקלים יינתנו באופן אוטומטי לנוחתים מחו"ל שלא יבצעו בדיקת PCR שנייה ביום השלישי או השביעי לנחיתתם (בהתאם לנדרש). עוד הוחלט על הפעלת פיילוט "יישוב מחוסן" שמטרתו קידום פעילויות הסברה על ייעילות החיסונים במערכת החינוך, בקרב ההורים וביישובים. 

ופחות משבוע לאחר ההודעות הראשונות על גילוי הזן החדש, ממשלת ישראל הודיעה אתמול על הפסקת הפעלת איכוני שב"כ על המאומתים לזן החדש. אמש פורסם בהודעה מטעם הממשלה שעם פקיעת הצו, לא יתחדש השימוש באמצעי. בין הסיבות לאי-הארכת איכוני שב"כ: קושי לגייס רוב בקואליציה.