מחלקת קורונה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הכי הרבה בחודש וחצי האחרונים: 719 מאומתים אתמול

בכירים במשרד הבריאות מעריכים: החיסון מגן פחות מפני הדבקה אך כן ממחלה קשה • מקדם ההדבקה עלה ל-1.02
נוב ראובני וקטי דור
07 בדצמבר 2021
11:06

משרד הבריאות עדכן הבוקר (שלישי) כי 719 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו אתמול, הנתון הגבוה ביותר מ-26 באוקטובר. לפי הנתונים, מספר החולים במצב קשה עומד על 106, מהם 61 מונשמים. מקדם ההדבקה עלה ל-1.02.

בכירים במשרד הבריאות מעריכים שהחיסון מגן פחות מפני הדבקה במידה מסוימת, כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב. עם זאת, הם מעודדים מהעובדה שכל המחוסנים שנדבקו בזן היו א-סימפטומטים או עם תסמינים קלים ביותר. המשמעות היא שגם אם יש ירידה בהגנה מפני הדבקה, החיסון אולי יגן מפני תחלואה קשה ואישפוזים ולכן כדאי וצריך להתחסן באופן מלא.

הגיע הזמן לחובת התחסנות בישראל? | עוד יום

משרד הבריאות עדכן אתמול כי עלה ל-21 מספר המאומתים בישראל לזן האומיקרון. חמישה נדבקו מחוזרים מדרום אפריקה וארצות הברית. עוד עדכנו במשרד הבריאות כי קיים חשד גבוה ל-21 מקרים נוספים.

ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבריאות ניצן הורוביץ דנו אתמול במדיניות הבדיקות והבידוד לשבים מחו"ל, שתאומץ עם סיום המגבלות הנוכחיות. בין השאר הוחלט כי השבים ממדינות צהובות וכתומות שאינם מחוסנים יידרשו לבידוד של שבעה ימים ולשתי בדיקות PCR שליליות (ביום הראשון וביום השביעי). לא מחוסנים ששבים ממדינה אדומה יידרשו לבידוד במלונית על חשבון המבודד עד לקבלת תשובת PCR ראשונה: אם התשובה היא שלילית, יאושר השימוש בהסכמון וניתן יהיה להשלים בידוד ביתי של שבעה ימים, שסיומו מותנה בבדיקת PCR שלילית.