חברון

חשיפה: שב"כ עצר חוליית חמאס המופעלת מחו"ל

משוחרר עסקת שליט, עבד א-רחמן רנימאת, פעל לחמש ולממן את החולייה ממושבו בטורקיה. שב"כ תחקר יותר מ-20 מתושבי הכפר צוריף והזהיר אותם מכל קשר למפעילי החולייה
גל ברגר
08 בדצמבר 2021
20:04
עודכן ב 23:35

כשברקע רצף הפיגועים שיוצאים מיהודה ושומרון ומזרח ירושלים: שב"כ עצר בכפר צוריף שליד חברון ארבעה חברי חוליית ירי שחמאס הקים בחוץ לארץ – כך פורסם לראשונה היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. שב"כ גם עדכן מקורות פלסטיניים על המעצר. מי שהקים את החולייה הוא פעיל חמאס בכיר בחוץ לארץ שבמקור בא מצוריף, עבד רחמאן רמינאת. הוא עמד בשנות ה-90' בראש חוליית צוריף, חולייה שביצעה פיגועי ירי, התאבדות וחטיפה.

המחבל שוחרר בעסקת שליט לפני כעשור והיום שוהה בטורקיה. הוא מקורב מאוד למספר 2 בחמאס, סלאח עארורי, שעומד בראש האופרציה של הארגון להכוונת פיגועים בישראל. מטורקיה רנימאת ציוות נשק מסוג M16 לחוליה שחבריה נעצרו בסוף השבוע – ואף שילם להם 17 אלף שקלים כדי לבצע פיגועי ירי.

האם אנחנו בפתחו של גל טרור? | עוד יום

בחולייה שנעצרה חבר גם אדם שאחיו הוא משוחרר עסקת שליט שגורש לעזה, ומילא גם הוא תפקיד בהקמת החוליה. בסוף השבוע הגיעו לכפר צוריף כוחות שב"כ וצה"ל, תחקרו יותר מ-20 פלסטינים והזהירו אותם לבל יעמדו בקשר עם מפעילי החולייה מטורקיה ומרצועת עזה. רכזי שב"כ פרסמו את האזהרה בפייסבוק ופיזרו כרוזים עם תמונות של המפעיל ושל חברי החוליה ברחבי הכפר.