כינרת
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

מהטרגדיה של טבריה ועד המפלה של אל על: המשבר של ענף התיירות

שנתיים אחרי התפרצות הקורונה - ובתיירות עדיין לא מצליחים להתאושש. כתבי כאן חדשות פגשו את האנשים, שבתחילת ובמהלך המגפה עוד קיוו שהמצב יחזור לשגרה | פרויקט מיוחד
כתבי כאן חדשות
15 בינואר 2022
12:21

שנתיים אחרי התפרצות המגפה, יש ענף אחד עיקרי שמרוסק לגמרי – התיירות. בתחילת הקורונה לאנשי הענף עוד היו תקוות שהתיירים יחזרו, ובשלבים מסוימים של התמודדות המדינה עם המגפה היו נקודות אופטימיות, שבהן המצב חזר באופן חלקי לשגרה. אלא שהיום כבר ברור לרובם שדברים רחוקים מלחזור לקדמותם. כתבי כאן חדשות יצאו לפגוש את אנשי התיירות, שגבר התייאשו מהמצב ולא רואים את האור בקצה המנהרה.

שנתיים בלי תיירים - וטבריה מתקשה להתאושש | אלון שרביט

"היו פה יומיים באוקטובר שהגיעו משהו כמו 300 איש, נכנסו פה אנרגיות אחרות ואז עוד פעם חטפנו את הפטיש", מספרים אנשי חברת "הולילנד סיילינגס". מאז הסירות של החברה בטבריה עומדות דוממות, כפי שהיו כמעט לאורך כל השנתיים האחרונות. שירת הצליינים נדמה.

טבריה הייתה צריכה דחיפה כדי לחזור לימים הגדולים שלה כעיר התיירות מספר אחת בישראל, אך במקום נשארה הרחק מאחור בשנות ה-90. הקורונה פגעה עוד יותר בניסיונות השיקום. המובטלים של תחילת המגפה בעיר היו בטוחים שהמגפה תחלוף, ובמקום נותרו היום חסרי פרנסה ותקווה.

"לא רואים אופק עד 2025": גסיסת אתרי התיירות לנוצרים | רובי המרשלג

שנת 2021 הייתה שנת שפל לתיירות הנכנסת, רק 400 אלף תיירים הגיעו לכאן. עבור האתרים המקודשים לנצרות, ובכל שקשור לעובדים בענף, מדובר במכת מוות. אלפים פוטרו, הוצאו לחל"ת או פשטו רגל. סיבוב באתרי הצליינים בצפון, בכנסיות שמסביב לכינרת ובנצרת ממחיש - להם לא נמצא מושיע.

לא מתרוממת: האם אל על תצליח לצאת מהמשבר? | נופר משה

המשבר בתיירות הביא גם לפגיעה קשה בענף התעופה. אל על, חברת התעופה הלאומית, כמעט קרסה בשנתיים האלה, בעלי השליטה בה התחלפו, ההכנסות צנחו, אלפי עובדים פוטרו, ושאלה אחת גדולה נותרה מרחפת בשמיים – האם יש מקום לחברה כזו בעידן של טיסות לואוקוסט?