מתוך הכתבה

"הפרשה הזאת תופסת את כל החיים שלי": התומכים הנאמנים של זדורוב

הם אוספים ראיות, מסייעים לסנגור, תורמים כסף ומגיעים לכל דיון: סביב פרשת רצח תאיר ראדה התגבשה חבורה שתורמת זמן וכסף כדי להגיע למה שהם רואים כמשפט צדק - זיכויו המוחלט של רומן זדורוב
איטה גליקסברג
15 בינואר 2022
12:51
עודכן ב 00:21

הם חיים ונושמים את הפרשה כבר שנים. מגיעים לכל דיון בבית המשפט ומשקיעים שעות ארוכות ברשתות החברתיות. אלה הם האנשים שמרכיבים את מחנה האוהדים של מי שהורשע ברצח תאיר ראדה ועומד כעת למשפט חוזר.

יועצת ארגונית מרמת גן שנשאבה אל הסיפור, תומך אחר שהשקיע את כספו בסכום הערבות, חוקר פרטי שנתן את שירותיו והפך לחלק, יליד קצרין שלא יכול להתנתק מהפרשה ואחרים. קשר מיוחד נרקם בינם לבין זדורוב עצמו על ספסלי בית המשפט ובינם לבין פרקליטו, העורך דין ירום הלוי. 

"הלכתי לבקר את זדורוב בשנת 2017. נורא פחדתי, אף פעם לא הייתי בכלא. הוא היה כל כך שמח לראות אותנו", סיפרה שירלי בן יוחנן, שמנהלת את קבוצת הפייסבוק "דורשים משפט צדק". עו"ד הלוי סיפר: "יש כאלה שמכירים מעולה את הראיות, ומחלקם אני מקבל עזרה מבורכת". 

עושים סדר במשפט זדורוב | עוד יום

"אני זיהיתי שיש פה פטנציאל לחכמת המונים. נחשפתי למידע חדש ולפרשנות אחרת למידע קיים", סיפר לכאן חדשות פרופ' דורון מנשה מאוניברסיטת חיפה, שפרסם לאחרונה את הספר "אולי נפלה טעות", העוסק בפרשה. 

דן ארז, חוקר פרטי ושוטר לשעבר, גויס כדי לבצע עבודת חקירה לטובת אחת מקבוצות הפייסבוק העוסקות בפרשה - והפך לחבר קבוע בהן. "לאורך הזמן ניסו לייצג אותנו כקבוצה של הזויים, אבל בקבוצה של הזויים יותר מ-250 אלף איש".