חיסון ילדים
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בתוך שבוע: מספר הילדים המאושפזים עם קורונה הוכפל

חלה עלייה של 45% בתמותה משבוע שעבר • נתוני ההתחסנות בצניחה, בקופות החולים קושרים זאת לשיח סביב ביטול הבידודים והתו הירוק • נתוני תחלואת ילדים בגל החמישי: מחוסנים טריים מוגנים יותר מפני הדבקה באומיקרון, זריקה שניתנה ב-3 החודשים האחרונים מקנה הגנה גבוהה יחסית
קטי דור ונוב ראובני
19 בינואר 2022
19:40
עודכן ב 22:02

מספר הילדים המאושפזים עם קורונה הוכפל מלפני שבוע, מ-54 ל-102, מתוכם תשעה במצב קשה ואחד עם תסמונת פימס. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. כ-90% מהילדים המאושפזים אינם מחוסנים.

בשבוע האחרון נפטרו 59 בני אדם מקורונה - עלייה של יותר מ-45% בתמותה מהשבוע שלפניו. מניין המתים עומד נכון להערב על 8,362 בני אדם. יחד עם זאת, יש צניחה דרמטית של כמחצית במספר המתחסנים ליום. בשבוע שעבר היו כ-62 אלף מתחסנים ליום לעומת אתמול, אז חוסנו רק כ-30 אלף. בקופות החולים אומרים כי הירידה הזאת קשורה לשיח סביב ביטול הבידודים והתו הירוק. מספר החולים במצב קשה עומד על 544 בני אדם, מתוכם יש 105 מונשמים.

נתוני תחלואת ילדים בגל החמישי: מחוסנים טריים מוגנים יותר מפני הדבקה באומיקרון

מחוסנים טריים מוגנים יותר מפני הדבקה באומיקרון - כך עולה מניתוח נתוני תחלואת ילדים ובני נוער בגל החמישי שפורסמו הערב. לפי הנתונים, ילדים בגילי 11-5 שחוסנו בשתי מנות בחודשיים האחרונים מוגנים פי 2 מלא מחוסנים כלל. בהמשך לכך, בני נוער בגילי 15-12 שחוסנו במנת הדחף בחודשיים האחרונים מוגנים פי 4 מאלו שלא חוסנו כלל. 

לפי ניתוח נתוני התחלואה שבוצע על ידי צוות חוקרים ממשרד הבריאות, מכון ויצמן למדע, הטכניון, האוניברסיטה העברית וכן מכון גרטנר במרכז הרפואי שיבא, עולה כי חיסונים שניתנו במהלך שלושת החודשים האחרונים מקנים הגנה גבוהה מהדבקה בווריאנט. 

ניתוח הנתונים, שבחן את מועילות החיסונים בקרב ילדים ובני נוער, מצא שגם בתקופת גל האומיקרון, חיסון הניתן בשלושת החודשים האחרונים, בין אם שתי מנות או במנת בוסטר, מקנה הגנה טובה יותר כנגד הדבקה לעומת לא מחוסנים או מתחסנים שפג תוקף חיסונים.