-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

הקורונה בעלייה: נתוני ההתחסנות שמדאיגים את משרד הבריאות

ממחר יחלו בקופות החולים להתקשר ולשלוח הודעות למטופלים מבוגרים שלא השלימו את החיסונים • 14 אלף מאומתים אובחנו אתמול, שיעור הבדיקות החיוביות עומד על 16.6% • במספר החולים במצב קשה נרשמה ירידה קלה, אך מספר המאושפזים החדשים גבוה יחסית לימים האחרונים
קטי דור ונוב ראובני
22 במרץ 2022
10:20
עודכן ב 22:20

ברקע העלייה בתחלואת הקורונה, במשרד הבריאות הביעו דאגה מכך שכ-900 אלף בני אדם, בני 60 ומעלה, לא חוסנו באופן מלא במנות השלישית והרביעית. צוין כי ישנם כאלה שלא חוסנו כלל. מנתונים שפורסמו הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11, כ-83 אלף בני אדם מהאוכלוסייה המדוברת לא חוסנו כלל, כ-183 אלף לא חוסנו במנה השלישית וכ-660 אלף לא חוסנו במנה רביעית.


אמש נפגש ממונה הקורונה פרופסור סלמן זרקא עם נציגי קופות החולים וביקש תוכנית עבודה להמרצת האוכלוסייה המבוגרת להתחסן. ממחר יחלו בקופות החולים להתקשר ולשלוח הודעות למטופלים מבוגרים שלא השלימו את החיסונים.

בתוך כך, אתמול אובחנו יותר מ-14 אלף מאומתים חדשים עם קורונה. שיעור הבדיקות החיוביות עמד על 16.6%. על פי נתוני משרד הבריאות שהתפרסמו הבוקר מקדם ההדבקה עלה גם הוא ועומד על 1.33. במספר החולים במצב קשה נרשמה ירידה קלה, אך מספר המאושפזים החדשים במצב קשה, 33, גבוה יחסית לימים האחרונים.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם אמש כי במשרד הבריאות מעריכים שבתוך שבוע תתחיל עלייה באשפוזים ובתחלואה הקשה. לדברי בכירים, כבר בימים האחרונים יש יותר חולי קורונה שמגיעים לבתי החולים.

בכיר במשרד הבריאות אמר לכאן חדשות: "אני לא אופטימי, הנתונים גבוהים ולא כוללים את מסיבות פורים עדיין, אני צופה שתוך שבוע האוכלוסייה בסיכון תגיע לאשפוז, ולצערי היא עלולה לשלם באשפוז קשה, ואפילו בחייה". יו"ר פורום מנהלי בתי החולים, פרופסור מיקי הלברטל, אמר כי בתי החולים מצפים מהמדינה למשאבים שהובטחו להם - כדי לעבור את גל האשפוז שיגיע.