גרזן
צילום: דוברות המשטרה

סוכל פיגוע: נעצר פלסטיני עם גרזן ומכתב התאבדות בשומרון

מחקירה ראשונית עולה כי החשוד הסתובב במשך כשעה כשהוא מחפש ישראלים העומדים לבדם במטרה לפגוע בהם עם הגרזן • כוחות הביטחון עצרו תשעה מבוקשים בפעילויות בשטחים הלילה
איתי בלומנטל
16 במאי 2022
07:43

סוכל פיגוע: המשטרה עצרה לפנות בוקר (שני) פלסטיני בן 22 שנסע ברכבו בשומרון כשבכליו גרזן ומכתב התאבדות המעיד על רצון לבצע פיגוע ממניע של נקמה. מחקירה ראשונית עולה כי החשוד הסתובב במשך כשעה כשהוא מחפש ישראלים העומדים לבדם במטרה לפגוע בהם עם הגרזן שברשותו. 

החשוד שנעצר בצומת תפוח הוא תושב אל בירה שמצפון לירושלים. מפקד מרחב שומרון במשטרה, נצ"מ חיים סרגרוף מסר: "עירנותם של השוטרים והחתירה למגע מנעו ככל הנראה פיגוע גדול, אנו נמשיך בנחישות ומקצועיות יחד עם שאר גורמי הביטחון להגן על ביטחון אזרחי ישראל בכל מקום ובכל זמן". 

בתוך כך, צה"ל, שב"כ ומג"ב פעלו הלילה למעצר חשודים ברחבי יהודה ושומרון. בין היתר התבצעו מעצרים בכפרים ביתוניא, אכתבתא ובעיר טול כרם. במקביל פעלו כוחות בכפר אל-יאמון הסמוך לג'נין למעצר מבוקש החשוד במעורבות בפעילות טרור. בפעילות בוצע ירי לעבר הכוחות.

בנוסף, הכוחות פעלו גם בכפר אל-בירה שבמרחב החטיבה המרחבית בנימין ועצרו חמישה מבוקשים החשודים בפעילות טרור. בסך הכל נעצרו הלילה תשעה מבוקשים החשודים בפעילות טרור. לא היו נפגעים לכוחותינו בפעילויות בשטחים הלילה.