הפגנה למען ילדי תימן, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש90

"אתם מחכים שאחרון החוטפים יילכו לעולמו": הכנסת דנה בחטופי תימן

ועדת הבריאות דנה בדוח של משרד הבריאות על מעורבות צוותי רפואה בהיעלמות ילדים. שר הבריאות ומנכ"ל משרדו נעדרים
דקלה אהרן שפרן
16 במאי 2022
10:25
עודכן ב 10:44

נציג משרד הבריאות אמר היום (שני) בדיון בכנסת כי ישנם כשלים בדוח שהכין המשרד בעניין מעורבות צוותי רפואה בפרשת ילדי תימן, המזרח והבלקן. לדברי עו"ד מאיר ברודר, שהוא נציג הלשכה המשפטית של המשרד, "קיבלנו את המלצת שוורץ שיש פגמים בדוח משרד הבריאות. אני סבור שאי אפשר לקבל את הדוח ואין כרגע תוכנית לגבי מה לעשות בנידון".

ועדת הבריאות בכנסת דנה במעורבותם של אנשי רפואה בהיעלמותם ילדים בשנותיה הראשונות של המדינה. שר הבריאות ניצן הורוביץ ומנכ"ל משרדו, פרופסור נחמן אש, נעדרים מהדיון. ח"כ קטי שטרית הטיחה באנשי משרד הבריאות: "אתם מחכים שאחרון הפושעים ילך לעולם הבא. הדברים ייחשפו - זה רק עניין של זמן". 

אתמול הודיע משרד הבריאות כי הוא נערך לפתיחת קברו של התינוק עוזיאל חורי שדווח שמת, ומשפחתו טוענת כי נחטף. המשרד יבצע לגופה בדיקת דנ"א כדי לאמת את זהותו - בהתאם להחלטת בית המשפט העליון בנושא. 

מזל ברקו, אחותו של עוזיאל חורי, אמרה בריאיון לקלמן ליבסקינד ומואב ורדי בכאן רשת ב: "הוא חלה בפוליו וטופל בבי"ח. האחיות לא הרשו להוריי להתקרב אליו בביקור. שבוע אח"כ הודיעו להם שהילד נפטר ולא הסכימו לתת את הגופה. גם אם יימצאו שרידים לא נאמין שזה אחי, אי אפשר לסמוך על המערכת".