נעם רז
צילום: באדיבות המשפחה

"אני האחרונה שנתנה לו חיבוק ונשיקה": אימו של לוחם הימ"מ נעם רז ז"ל מדברת

אסתר רוזנברג בריאיון לחדשות הערב: "באו אלי ביום שישי במדים ופתאום אמרו לי 'שבי, נעם נהרג בפעילות בג'נין'. כנראה שלא הייתי כל כך מודאגת כי לא ידעתי ממה להיות מודאגת"
ורד פלמן
16 במאי 2022
19:54
עודכן ב 20:26

ביום שישי בבוקר נפל לוחם הימ"מ, רב נגד נעם רז, אב לשישה, בקרב עם מחבלים בג'נין. היום (שני) מדברת אימו אסתר עם כאן חדשות על בנה, על תפקידו ביחידה המיוחדת ועל הפרידה ממנו. היא מספרת כיצד לא הכביר במילים כדי שלא להדאיג אותה, על דאגתה לרעייתו ולילדיו, ועל ההתרגשות שאחזה בה כשהתבשרה שתינוק שנולד השבוע זכה לשם נעם.

"באו אלי ביום שישי במדים ופתאום אמרו לי 'שבי, נעם נהרג בפעילות בג'נין'", משחזרת אסתר רוזנברג את הרגע בו קיבלה את הבשורה על מות בנה נעם. רב נגד נעם רז, בן 47, אומרת אימו, לא הרבה במילים מאז ילדותו והיה אדם צנוע. הוא התגייס לימ"מ לפני 23 שנים ומעולם לא סיפר לאימו על שירותו.

"לא ידענו מתי הוא הולך ומתי הוא חוזר, זה היה יכול להיות יום, יומיים וגם שלושה.. השאיר את אשתו לבד עם הילדים", היא מספרת על בנה. במקביל לשירותו היה רז פרמדיק ומצא זמן גם לעבוד את מטע הזיתים שכל כך אהב.

אביו של נעם, ישעיהו, מאושפז בבית חולים לאחר שעבר ניתוח ביום רביעי ובין ההקפצות לפעילות מבצעית נעם הספיק לבקר אותו. אסתר מספרת, שכבר באותו היום בנה בא לבית החולים. ביום חמישי, היא מספרת בדמעות, "באתי לקחתי אותו מבית החולים. אני האחרונה שנתתי לו חיבוק ונשיקה".

כעת מנסה אסתר למצוא נחמה. "הודיעו לנו שקראו לתינוק שנולד על שמו של נעם, אנחנו לא מכירים אותו", מספרת אסתר. בקידה, מקום מגוריו של נעם, הוחלט כי בית הכנסת שייבנה ביישוב יקרא על שמו - וכעת מגייסים כספים לבנייתו.