-
צילום: דוד כהן, פלאש 90

אלפים חגגו בהילולה במירון אחרי הדלקת המדורה המסורתית

האדמו"ר מבויאן ערך טקס הדלקת נרות לזכרם של 45 הנספים באסון בשנה שעברה • המשטרה אכפה הגבלות נוקשות בהילולה, בהן הגבלה של עד ארבע שעות לכל מבקר והגבלת תפוסה של 16 אלף בני אדם בלבד בכל רגע נתון
רובי המרשלג ועקיבא ווייס
18 במאי 2022
18:04
עודכן ב 22:23

האדמו"ר מבויאן הדליק אמש (רביעי) את המדורה המסורתית במירון והחל את ההילולה. לפני אירוע ההדלקה, נערך טקס הדלקת נרות לזכרם של 45 הנספים באסון בשנה שעברה, בו הקריא האדמו"ר את שמותיהם. לפי נתוני מטה הסברה מירון, סמוך לאתר ההדלקה התקבצו כ-5,000 איש. עם תום ההדלקה יצאו המשתתפים מהמתחם והגל השני של מבקרים החל להיכנס.

זמן קצר לאחר ההדלקה הגיע מתחם ההילולה לתפוסה מלאה ותנועת האוטובוסים למקום נעצרה בחניוני הוויסות. לאחר התייעצות של מפקד מחוז צפון במשטרה והממונה על ההילולה הוחלט לאחר כשעה להמשיך בהזרמת התנועה להר ועשרות אוטובוסים נוספים שוחררו.

על רקע האסון הכבד בשנה שעברה, שגבה את חייהם של 45 בני אדם, במשטרה אוכפים הגבלות נוקשות על הילולת רבי שמעון בר יוחאי, בהן הגבלה של עד ארבע שעות לכל מבקר על ההר, כניסה לאירוע רק עם כרטיסים שנרכשו מראש, הגבלת תפוסה של 16 אלף בני אדם בלבד בכל רגע נתון ואיסור על מכירה או חלוקה של מזון במקום.

כפי שפורסם ביום שני בחדשות הערב בכאן 11, מאות לוחמים מפיקוד העורף הוצבו במירון השנה כדי לסייע באופן מידי במקרה של אירוע רב נפגעים תחת אחריות של מחוז צפון במשטרה. עשרות מהם ישמשו כאלונקאים במקרה של אירוע רב נפגעים.

עשרות לוחמים נוספים מחטיבת החילוץ וההצלה נמצאים בכוננות לצורך חילוץ למקרה של קריסת מבנים, תשתיות או אירוע רב נפגעים המוני. חוליות של הנחתת מסוקים כבר הכינו מנחתים במירון. שלושה מסוקים של חיל האוויר יועמדו בכוננות בכל זמן ההילולה למקרה שיהיה צורך בפינויי נפגעים לבתי החולים ובמיוחד לבית החולים זיו בצפת.

כפיר עיאש, פראמדיק מד"א, סיפר בריאיון בתוכנית בנימיני וגואטה בכאן רשת ב עם רן בנימיני ויגאל גואטה על ההבדלים בין אירועי השנה שעברה במירון וההיערכות השנה ואמר: "הכתובת הייתה על הקיר, רק לא ידענו מתי זה יתרחש וזה פשוט קרה. ההרגשה השנה שונה. ההבדלים עצומים - יש הגבלת קהל".

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב