-

סוריה: שלושה נהרגו בתקיפה אמש באזור דמשק; מטחי טילים שוגרו מרמת הגולן

לפי אחד הדיווחים, יעד התקיפה היה מחסני חיזבאללה בפאתי הבירה הסורית • בעיירה הנמצאת מדרום לדמשק דווח כי אזרח נפצע מרסיסי טיל • כלי התקשורת הרשמיים מדווחים כי מערכות ההגנה הופעלו ואף "הפילו כמה מהטילים העוינים"
עומרי חיים
20 במאי 2022
23:13
עודכן ב 07:39

הפצצה לילית בבירת סוריה: משרד ההגנה הסורי הודיע כי שלושה בני אדם נהרגו אמש (שישי) בתקיפה המיוחסת לישראל באזור דמשק. על פי ההודעה, שיוחסו לגורם צבאי, ישראל שיגרה מטחים של טילי קרקע-קרקע מאזור הגולן לעבר כמה נקודות בדרום דמשק.

לדבריו, "מערכות ההגנה האווירית הדפו את הטילים והפילו את מרביתם". מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם, ארגון אופוזיציה סורי שמושבו בבריטניה, מסר כי התקיפה כוונה למחסנים של חיזבאללה בפאתי הבירה. לפי ערוץ אל-חדת' הסעודי, הותקפה גם סוללת נ"מ סורית.

בעיירה הנמצאת מדרום לדמשק דווח כי אזרח נפצע מרסיסי טיל וכי כובתה שריפה שפרצה במקום עקב התקיפה. לפני כן דיווחה תחנת רדיו המזוהה עם המשטר הסורי כי שריפה פרצה בשדה התעופה הבינלאומי של דמשק וששתי טיסות נדחו "עקב התוקפנות".


בשבוע שעבר גורם בצבא סוריה מסר כי חמישה בני אדם, בהם אזרח, נהרגו בתקיפה המיוחסת לישראל, שהתרחשה במדינה. לדברי הגורם, שבעה בני אדם נוספים נפצעו בתקיפה, בהם ילדה. עוד נמסר כי חיל האוויר הישראלי תקף מאזור הים התיכון כמה יעדים במרכז המדינה, וכי מערכות הנ"מ הסוריות הופעלו והפילו את מרבית הטילים.

מוקדם יותר דיווחה הטלוויזיה הסורית כי מערכת ההגנה האווירית טיווחה "מטרות עויינות" באזור מיסיאף שבצפון-מערב המדינה. העיתון הסורי "אל-ווטן" שמזוהה עם המשטר, דיווח כי מדובר בתקיפות ישראליות. לדברי מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם, גוף האופוזיציה הסורי שיושב בבריטניה, מסר כי התקיפה כוונה ליעדים של המיליציות הפרו-איראניות. עוד דווח על פיצוצים שנשמעו ברצועת החוף הסורית.